“Sancaktepe’de fiyatlar katlanıyor” mu?

Denge Yapı Başkanı Bayram, metronun faaliyete geçmesiyle birlikte Sancaktepe’de ev fiyatlarının en az ikiye katlanacağını belirtti

“Sancaktepe’de fiyatlar katlanıyor” mu?

26 Kasım 2012 / emlakwebtv
İstanbul’un en yeni ve en hızlı büyüyen ilçelerinden Sancaktepe’ye metro geliyor. Yapımına başlanan metronun önümüzdeki dönemde faaliyete geçmesiyle birlikte Sancaktepe’de yaşayanların İstanbul’un herhangi bir yerine daha kısa sürede ve daha kolay ulaşacağını söyleyen Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, “Bu durum bölgedeki konutların değerini en az iki katı artıracaktır. Bu nedenle hem ev sahibi olmak, hem de iyi bir yatırım yapmak isteyenlerin mutlaka Sancaktepe’ye gelmesi lazım” dedi.
Bugün Sancaktepe’ye komşu ilçelerden Ataşehir’de nitelikli konut projelerinin metrekare fiyatının 6 bin liraya, Çekmeköy’de 5 bin liraya, Kartal’da 4 bin liraya ulaştığını söyleyen Bayram, “Sancaktepe’de üretilen nitelikli konutların metrekare fiyatıysa yaklaşık 3 bin 300 lira civarında. Fakat bölgenin prim potansiyeli çok yüksek” diye konuştu.

Sancaktepe’nin en mantıklı projesi
Sancaktepe’nin geleceğine inandıkları için bölgedeki yatırımlarına hız verdiklerini söyleyen Abdullah Bayram, “Metronun yanı sıra önümüzdeki yıllarda 4 bin yataklı Şehir Hastanesi ve 400 yataklı Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin devreye girmesiyle birlikte Sancaktepe’nin önemi daha da artacak. Bu yüzden Temmuz ayında Sancaktepe’nin en merkezi noktasında Mahal Sancaktepe’yi, Ağustos ayında da hemen yanında Mahal Sancaktepe Ada’yı satışa sunduk. Her iki projenin de şu ana kadar yüzde 40’ını sattık” dedi.
Denge Yapı hakkında bilgi almak için www.dengeyapias.com adresine tıklayabilirsiniz.