Sancaktepe’de her mahalle ayrı “Bilgi Evi”

Sancaktepe Belediyesi’nin Kültür ve Bilgi Merkezleri’nin on birincisi Hilal Mahallesi’nde açıldı

Sancaktepe’de her mahalle ayrı “Bilgi Evi”

5 Aralık 2012 / emlakwebtv
Sancaktepe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında her mahalleye yapılan Kültür ve Bilgi Merkezleri’nin on birincisini Şaban-ı Veli Kültür ve Bilgi Merkezi adıyla Hilal Mahallesi’nde açıldı. Şaban-ı Veli Kültür ve Bilgi Merkezi açılış törenine Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bölgede Kastamonulu vatandaşların yoğun olması dolayısıyla bilgi evine Kastamonulu ilim ve maneviyat büyüğü Şaban-ı Veli‘nin adı verildi.

Bu ülkenin geleceğine yatırım yapıyoruz
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem: “Kültür ve Bilgi Merkezleri çok büyük yatırımlar. Gençlerimiz geleceğe Bilgi Merkezleri vasıtasıyla iyi bir şekilde hazırlanacaklar. Amacımız 19 mahallemizin hepsinde bir bilgi evi açmak. Bilgi evlerinde 18 bin vatandaşımıza ücretsiz hizmet veriyoruz. Bilgi Merkezi’nde; derslikler, bilgisayar odası ve kütüphane bulunuyor.  Tamamen ücretsiz olarak ilköğretim öğrencilerine sunulacak olan Bilgi Merkezi’nde her sınıf 25 kişiden oluşuyor. Sınıflarda akıllı tahta ve projeksiyon cihazı bulunuyor. Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilgisi gibi temel dersler branş öğretmenler tarafından öğrencilere verilecek. Öğrenci, okuldan verilen ödevleri merkezdeki bilgisayarları kullanarak hazırlayabilecek. Bu sayede daha sağlıklı ortamda ücretsiz olarak ödevlerini yapabilecek. Ayrıca çocuklar için eğitici aktiviteler de düzenlenecek. Çocuklar, açılacak kurslarda; müzik, satranç, folklor, tiyatro gibi branşlarda sanat yönlerini geliştirebilecek.  Her mahallenin Bilgi Evi’ne ihtiyacı var. Kaliteli ve bilgili insan yetiştirmek her şeyin üstünde gelir. Bu yüzden geleceğimizin teminatı gençlere eğitim adına yapılacak destek ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır” dedi.
Bilgi Merkezi’nde ayrıca anne babaların da yararlanabileceği düzeyde kültürel, tarihi, sosyal ve kişisel gelişim kitapları da bulunuyor.