Sancaktepe’nin yeni projesi Resim İstanbul satışta

Ortadoğu Grup tarafından Sancaktepe’de inşa edilen ve 28 blokta bin 310 daireden oluşan Resim İstanbul’un ilk etabı satışa çıktı

Sancaktepe’nin yeni projesi Resim İstanbul satışta

12.02.2014 / Posta Gazetesi 

Ortadoğu Grup, Middleist, Şişli Memorial Hastanesi Kompleksi, Ortadoğu Plaza, Ortadoğu İş Merkezi, Famas Plaza, İstoç Plaza, Güneysu Kültür Merkezi, Azerbaycan Kültür Merkezi, Gür Plaza, Gönül Evleri ve Merkez Zekeriyaköy’den sonra yeni konut projesi Resim İstanbul’u satışa sundu. Yapımına başlanan şehir hastanesi ve metro sayesinde her geçen gün daha da değerlenen Sancaktepe’de inşa edilen Resim İstanbul, 28 blokta 1.310 daireden oluşuyor. Üç etap halinde inşa edilen projenin satışa çıkan ilk etabında 546 daire bulunuyor.

Yüzde 10 indirim

Farklı ödeme planlarıyla Resim İstanbul’dan ev sahibi olmak isteyenlerin hayatını kolaylaştırdıklarını söyleyen Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür, “Resim İstanbul’da liste fiyatları üzerinden lansmana özel yüzde 10 indirim uyguluyoruz. Ayrıca yüzde 10 lansman indirimine ek olarak peşin ödemelerde yüzde 10 ilave indirim yapıyoruz” dedi. 

Projenin ödeme planlarıyla iddialı olduğunu söyleyen Mehmet Gür, “Lansmana özel yüzde 10 indirimli fiyat üzerinden, isteyen yüzde 25 peşin, kalanı 30 ay vade farksız ödeyebiliyor. Yine lansmana özel yüzde 10 indirimli fiyat üzerinden isteyen yüzde 50 peşin, kalanı için 48 ay vade farksız ödeme yapabiliyor. Hatta Resim İstanbul’dan yüzde 2 peşinatla dahi ev sahibi olmak mümkün. Konut alıcısına 60 ay firma bünyesinde finansman desteği de sağlıyoruz” diye konuştu.

Resim İstanbul’da büyüklüğü 66 metrekare ile 78 metrekare arasında değişen 1+1 dairelerin peşin fiyatının 154 bin liradan başladığını söyleyen Gür, “Büyüklüğü 107 metrekare ile 137 metrekare arasında değişen 2+1 dairelerse peşin 252 bin liradan satışa sunuluyor. Büyüklüğü 161 metrekare ile 205 metrekare arasında olan 3+1 dairelerin peşin fiyatı ise 378 bin liradan başlangıç gösteriyor. Yine büyüklüğü 218 metrekare ile 230 metrekare arasında değişen 4+1 dairelerse peşin 527 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor” açıklamasında bulundu. Resim İstanbul da her bloğun İstanbul’un farklı bir semt adı ile isimlendirildiğini belirten Mehmet Gür, “Emirgan’dan Çengelköy’e, Galata’dan Ortaköy’e İstanbul’un güzide semtleri Resim İstanbul’da hayat bulacak” dedi.  

Sabiha Gökçen’e 10 dakika uzaklıkta

Resim İstanbul, merkezi noktalara olan yakınlığıyla dikkat çekiyor. Anadolu yakasında Samandıra - Kartal bağlantı yolu üzerinde yer alan Resim İstanbul, Ataşehir Finans Merkezi’ne, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ve Kartal sahiline 10 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Proje Bilgisi: Yeni Proje