Sandalyeci A.Ş. Dubai’ye çıkarma yaptı

Sandalye denilince akla gelen ilk marka olan Sandalyeci A.Ş., 28-30 Eylül tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilen The Hotel Show Fuarı’na katıldı. Ürünlerini Ortadoğulu yatırımcılarla buluşturan firmanın hedefinde Dubai’de bir showroom açmak var

Sandalyeci A.Ş. Dubai’ye çıkarma yaptı

2002 yılında İzmir’de Kerim Başterzi, Hasan Başterzi ve Şeyma Başterzi kardeşlerin ortaklığında kurulan Sandalyeci A.Ş., 28-30 Eylül 2014 tarihleri arasında Dubai’de 15’incisi düzenlenen The Hotel Show Fuarı’na katıldı. Ahşap sandalye, masa, kanepe, oturma grubu ve alüminyum sandalye üretimi gerçekleştiren firma, Ortadoğu’nun en büyük ve en prestijli Otel Ekipmanları Fuarı olarak nitelenen The Hotel Show’da ürünlerini Ortadoğulu yatırımcılara tanıttı.

Yoğun ilgi gördü

Dubai’de gerçekleşen fuar hakkında bilgi veren Kerim Başterzi, “Bu kadar ilgiyi biz de beklemiyorduk. Beklediğimizin üzerinde bir taleple karşılaştık” diyerek The Hotel Show’un firmaları için oldukça verimli geçtiğine vurgu yaptı.  

Ciddi bir üretime sahip olduklarını ve başarılarının temelinde bunun yattığını sözlerine ekleyen Kerim Başterzi,  “Avrupa’daki en iyi ahşap üretim tesisine sahibiz. Ahşap sandalye olmazsa olmazımız. Birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. TAV Holding’ten Hilton’lara, Kızkulesi’nden Sheraton Çeşme’ye kadar pek çok önemli mekanda bizim masa ve sandalyelerimiz yer alıyor” dedi.

Cironun yüzde 20’si ihracattan

İzmir’de 2002 yılından beri 45 bin metrekarelik üretim tesisi ve showroomda faaliyet gösteren Sandalyeci A.Ş., 2009 yılının sonunda kapasitesini arttırarak İzmir Gaziemir’de 25.000 m2 açık alan, 25.000 m2 kapalı alana sahip  yeni üretim tesisini faaliyete geçirmişti. Bugün 300 kişilik istihdamla faaliyetini sürdüren Sandalyeci A.Ş.‘nin üretim rakamları ise aylık 30 bin parçaya ulaşıyor. 2013 yılını 50 milyon TL. ciroyla kapatan Sandalyeci A.Ş., bu rakamın yüzde 20 ‘sini ihracattan karşılıyor. Almanya, Rusya, İzlanda, Gürcistan, Ukrayna, Suudi Arabistan, İsrail ve Yunanistan’a yapılan ihracat, Sandalyeci A.Ş. ‘nin toplam cirosunun yüzde 20’sini oluşturuyor.

Hedefte Dubai var

İzmir’den sonra geçtiğimiz günlerde İstanbul İstwest’ de 1500 metrekarelik yeni mağazasını hizmete geçiren Sandalyeci A.Ş.’nin yurt dışında ise Kazakistan’da Almaata ve Astana’nın yanı sıra Almanya Frankfurt’ta 10 bin metrekareyi aşan showroomları yer alıyor. Sandalyeci, Avrupa ve Rusya pazarında  edindikleri deneyimleri ile Dubai ‘de de önümüzdeki günlerde bir showroom açacaklar. Hedefleri bu önemli merkezdeki oluşumla Ortadoğu pazarına girmek.