Şanlıurfa Akabe TOKİ Kura sonuçları açıklandı

TOKİ tarafından Şanlıurfa Akabe'de gerçekleştirilecek Emekli Konutları için çekilen kura sonuçları açıklandı.

Şanlıurfa Akabe TOKİ Kura sonuçları açıklandı

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Şanlıurfa Akabe TOKİ Konutları kuralarının çekilişini bugün gerçekleştirdi. Büyük bir merakla beklenen kura sonuçları nihayet açıklandı. Sonuçlara ulaşmak için buraya tıklayın.

TOKİ Şanlıurfa Akabe Konutları Kura Sonuçları

Bugün saat 10.00'da çekilen kuraların sonuçları açıklandı. Kura çekilişi sonrasında TOKİ konutlarından ev almaya hak kazanacak olan talihliler, idarenin belirleyeceği tarihlerde Şanlıurfa Halk Bankası Şubesi'ne giderek Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacak.

TOKİ Akabe konutları fiyatları
TOKİ tarafından inşa edilecek olan Şanlıurfa Akabe konutları 2+1 tipinde ve 75 metrekarelik konutlardan oluşacak. Projede toplam 304 adet konut yer alacak. Fiyatların 88 bin TL olarak belirlendiği Şanlıurfa Akabe TOKİ Emekli Konutları için yüzde 12 peşinat bedeli ödemek gerekiyor. Bu bedel için 180 ay vade ve yüzde 20 peşinat için ise 240 ay vadeli taksitlendirme olanağı sunuluyor. 

180 ay vadelendirme yapanlar için ödenecek taksit tutarı 430, 240 ay için ödenecek aylık taksit tutarı ise 293 TL olacak. 

Hak sahibi olamayanlar ne yapacak?
TOKİ Şanlıurfa Akabe Emekli Konutları kuraları sonrasında hak sahibi olamayanların başvuru bedelleri 13 Şubat 2016'da Halk Bankası yetkili şubeleri aracılığıyla geri ödenecek.