Şanlıurfa Maşuk TOKİ alt gelir evleri başvuruları 23 Kasım’da başlıyor

Şanlıurfa Maşuk TOKİ alt gelir evleri için başvuru süreci 23 Kasım 2015 tarihinde başlayacak. Evler 72 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

Şanlıurfa Maşuk TOKİ alt gelir evleri başvuruları 23 Kasım’da başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Şanlıurfa Maşuk Alt Gelir Grubu projesinde toplam 107 konut, 23 Kasım 2015 tarihinde satışa çıkacak. 4 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Şanlıurfa şubelerine yapılacak.

1+1 olarak tasarlanan Şanlıurfa Maşuk TOKİ alt gelir evleri, 72 bin ile 97 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 240 liradan başlayacak.

Şanlıurfa Maşuk TOKİ alt gelir evlerine başvuru şartları şöyle;

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Şanlıurfa il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

*Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

*Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.