Şanlıurfa Viranşehir TOKİ başvuruları 31 Aralık’ta bitiyor

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ evlerine başvuru süreci 31 Aralık 2015 tarihinde doluyor.

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ başvuruları 31 Aralık’ta bitiyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu projesinde 74 konutun 2 Kasım’da başlayan başvuru süreci 31 Aralık’ta sona eriyor. Başvurular, Halk Bankası’nın Viranşehir şubelerine yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan Şanlıurfa Viranşehir TOKİ evleri, 80 bin ile 90 bin liradan satılacak. 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 267 liradan başlayacak. Peşinat olarak da satış fiyatının yüzde 10, 12 veya 20’si verilecek.

Hangi şartlar kalktı?

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ evlerine konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırıldı.

Yine aynı gerekçelerle, açık satışa başvuracak olan konut alıcıları için “konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması ve alıcıların Sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve yükümlülükleri üçüncü kişilere devir ve temlik edememe şartları da kaldırıldı.