Şanlıurfa Viranşehir TOKİ Evleri 1 Temmuz’da satışta

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ Evleri kapsamında 467 konutun başvuru süreci 1 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak.

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ Evleri 1 Temmuz’da satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Şanlıurfa’da inşa edilen TOKİ Şanlıurfa Viranşehir projesinde toplam 467 konut, 1 Temmuz 2015 tarihinde satışa çıkacak. Halk Bankası’nın Viranşehir Şubesi’ne yapılacak başvurular, 29 Temmuz’a kadar devam edecek.

Fiyatların 80 bin lira ile 106 bin lira olarak belirlendiği Şanlıurfa Viranşehir TOKİ Evleri için 240 aya kadar vadelendirme yapılacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 267 liradan başlatılacak.

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ Evleri başvuru şartlarını aşağıda görebilirsiniz;

“BAŞVURU ŞARTLARI:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Şanlıurfa il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmektedir.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

 

Firma Bilgisi: Toki