Şanlıurfa Viranşehir TOKİ kurası 7 Ağustos’ta çekilecek

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ kurası 7 Ağustos 2015 tarihinde çekilecek. Detaylı bilgi için tıklayın.

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ kurası 7 Ağustos’ta çekilecek

TOKİ’nin Şanlıurfa’daki projesi TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu’nda 467 adet konutun 1 Temmuz 2015 tarihinde başlayan başvuru dönemi 29 Temmuz’a kadar devam edecek. Şanlıurfa Viranşehir TOKİ kurası ise 7 Ağustos’ta çekilecek.

2+1 olarak tasarlanan Şanlıurfa Viranşehir TOKİ Evleri 80 bin ila 10 bin liradan satılacak. 180 ve 240 aylık vadelerle konut sahibi olunacak projede aylık taksitler ise 267 liradan başlayacak.

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ kurası ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda görebilirsniz;

“1. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine konut sayısının %10’u kadar (47 adet) kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.

2. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i kadar (23 adet) kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacak.

3. Emekli Vatandaşlara konut sayısının %25’i kadar (117 Adet) kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacak.

4. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecek.

5. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 10 Ağustos 2015 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecek.

6. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanan ancak sözleşme imzalamayan asil ve yedek alıcılar başvuru bedellerini 29 Eylül 2015 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecek. “ 

Firma Bilgisi: Toki