Şanlıurfa Viranşehir TOKİ kurası yaklaştı! 467 kişi ev sahibi olacak!

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ kurası 7 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. Kura çekilişi ile 467 kişi evlerine kavuşacak.

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ kurası yaklaştı! 467 kişi ev sahibi olacak!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Şanlıurfa’da hayata geçirilen Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu TOKİ projesinde kura çekiliş tarihi 7 Ağustos 2015 olarak belirlendi. Kura çekilişi ile birlikte toplam 467 kişi ev sahibi olacak.

Proje kapsamında satışa sunulan konutların başvuru süreci 1 Temmuz’da başlamıştı. Konutlar için son başvuru tarihi ise bugün yani 29 Temmuz 2015. 80 bin ile 106 bin liradan satılacak Şanlıurfa Viranşehir TOKİ Evleri için aylık maksimum 521 lira taksit ödenecek.

Şanlıurfa Viranşehir TOKİ Evleri’ne başvuru şartları şöyle;

Alıcının;

1.T.C. vatandaşı olması,

2. Şanlıurfa il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmektedir.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

 

Firma Bilgisi: Toki