Sapphire'in satışı ile ilgili yeni açıklama

Kiley GYO Sapphire'in toplu satışı için Katarlı banka The First Investor ile görevlendirme sözleşmesi imzalamıştı. Şİrketten bugün satış ile ilgili yeni açıklama yapıldı

Sapphire'in satışı ile ilgili yeni açıklama

Kiley GYO Sapphire'in toplu satışı için Katarlı banka The First Investor ile görevlendirme sözleşmesi imzalamuştı. Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul'un Sapphire'in tamamının satışı için Katarlı The First Investor bankasını görevlendirdi.

Kiler GYO, 21 aralık 2015 tarihinde Sapphire AVM, Sapphire Seyir Terası ve Sapphire Residence'ın satışı için Katarlı banka TFI ile anlaştığını duyurmuştu. Satış ile ilgili bugün KAP'a yeni bir açıklama yapan Kiler GYO görevlendirmenin uyumlu olarak devam ettiğini bildirdi. 

KİLER GYO tarafından KAP'a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) yapılan açıklama şöyle; 

Şirketimiz tarafından 21.12.2015 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan açıklamada;

"Istanbul Sapphire Binasında Sapphire Alışveriş Merkezi, Sapphire Seyir Terası ile Sapphire Residence'da mülkiyetimizde kalan tüm kısımların uluslararası piyasalar da dahil toplu satışı konusunda, Katar Merkez Bankası'nın düzenleyicisi olduğu ve tamamı hisseleri Katar'lı  Barwa Bank'a ait olan yatırım bankası  The First Investor (TFI)  ile bir yıl süreli münhasır görevlendirme sözleşmesi imzalanmıştır" denilmiştir.

Süreç, bahse konu bu görevlendirme ile uyumlu olarak, devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.