Sarp Group'tan iki dev proje geliyor

Sarp Group, başkent Ankara ve finansın başkenti İstanbul'da toplam 3 bin 500 konuttan oluşan iki dev projeye start vermeye hazırlanıyor

Sarp Group'tan iki dev proje geliyor

21 Mart 2013 / emlakwebtv
Ataşehir'de kurulan Türkiye'nin Finans Merkezi'nin tam kalbinde yer alan, uluslararası mimari ödüllü Sarphan Finans Park projesini TOKİ iştirakleri Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaat (EPP) işbirliğiyle inşa eden ve iş dünyasına dev fırsatların kapısını açan Sarp Group yeni projeler için hazırlıklara başladı. Proje tasarımı, yapı kalitesi, malzeme seçimi ve kalifiye işçilikle Türkiye genelinde üstlendikleri tüm projeleri büyük bir titizlikle sürdürdüklerini ifade eden Sarp Group İnşaat Genel Koordinatörü Vekalet Kaba 2013 yılı içinde İstanbul ve Ankara'da olmak üzere toplam 3 bin 500 konutluk iki projenin hazırlık çalışmalarına başladığını dile getirdi.

2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Kategorisi'nde "Beş Yıldızlı Avrupa'nın En Prestijli Projesi", 2011 Aralık ayında ise Kıtalararası Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Mimarisi finalinde "Dünyanın Bir Numaralı Gayrimenkul Projesi" ilan edilen Sarphan Finans Park'ın 200 bin m2 inşaat alanının 130 bin m2'si tamamlandı. 2013 yılı sonunda kaba inşaatının bitirilmesi ve ince işçiliğin %45'nin tamamlanması planlanan proje 2014 yaz sonunda bitirilerek, yatırımcılarına eksiksiz teslim edilmesi hedefleniyor.

İş merkezi olmasının yanı sıra acil durumlarda 45. kata kadar ulaşan ve özel ayrılan asansör ile hasta nakli düşünülmüş bu insani projede; şu an satışa uygun olan bağımsız bölümlerde 1+1 ve 2+1 dairelerin satışı tamamlanmış olup; 3+1 dairelerin satışa uygun güncel fiyat aralığı (KDV dahil) 890.000 TL-1.430.000 TL'dir. Satışa çıktığı andan itibaren rezidansların m2‘si 4.500 TL'den 7.000 TL‘ye artış göstererek kısa sürede ciddi prim yaptı.

Sarphan Finans Park ticari alanlarının yalnızca ticari başarıya değil, yüksek prestije de sahip olacağını belirten ve "yatırımcı için son fırsat" diye niteleyen Vekalet Kaba, sadece 10 adet kalan dükkanların güncel fiyat aralığının ise (KDV dahil) 2.370.000 TL-9.580.000 TL arasında olduğunu dile getirdi.

6462 konut, 25 bin ev sahibi Sarp Group'un Ödüllü projesi Sarphan Finans Park dışında Türkiye genelinde üstlendiği altı büyük proje toplam 166 blok ve 6462 konuttan oluşuyor. Tamamlanan Atatürk Orman Çiftliği ve Kayabaşı projelerinin yanı sıra inşaası devam eden Gebze, Eskişehir, Diyarbakır ve Samsun'daki projeler kapsamında iki ilköğretim okulu binası, bir lise binası, bir sağlık ocağı, bir kreş, bir ticaret merkezi ve üç cami de yer alıyor. Toplam inşaat alanı 1 milyon metrekareyi aşıyor. Sarp Group İnşaat Genel Koordinatörü Vekalet Kaba projelerin teslim tarihinin 2013 yılı olacağını belirtiyor. Projeler tamamlandığında 25 bini aşkın kişinin ev sahibi olacağını belirten Kaba, çalışmaların büyük bir hızla sürdüğüne vurgu yapıyor.

Sarp Group hakkında detaylı bilgi için http://www.sarpgroup.com/

Firma Bilgisi: Sarp Group