Sarphan Finans Park’ın yüzde 80’i satıldı

Sarp Group'un Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaat (EPP) işbirliğiyle inşa ettiği Sarphan Finans Park’ın satışlarının yüzde 80’i tamamlandı

11 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Sarp Group'un, Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaat işbirliğiyle inşa ettiği Sarphan Finans Park inşatı ilerlemeye devam ediyor. Satışlarının yüzde 80’i tamamlanan projenin, tamamlandığında yüzde 100 pirim yapması ön görülüyor. 54 kattan oluşan proje, bünyesinde rezidans daireler, ofisler, avm ve otel bulunduruyor.
Stüdyo’dan 3+1’e kadar farklı rezidans tiplerinin bulunduğu projede, büyüklükleri 40 metrekare ile 173 metrekare arasında değişen 340 konut yer alıyor. Stüdyo daireler için 1, diğer daireler için 2 adet otopark bulunan projenin otel kısmında bir de helikopter pisti bulunuyor.
Proje bünyesinde, alışveriş merkezi, şık sosyal mekanlar, yeşil peyzaj, kapalı ve açık havuz, spor kompleksi, fitness salonu, çocuk kulübü, çocuk oyun alanları, 10 katlı otopark, bodrum katlarında her daire için depo alanı, merkezi ısıtma ve soğutma, gelişmiş ses ve ısı yalıtımı, yangın yönetmeliğine uygun sprinkler yangın söndürme sistemi, daireden daireye ve daireler ile mağazalar arasında kapalı devre iletişim gibi imkanlar bulunduruyor. 

Yüksek kaliteli malzemeler
Cephe konstrüksiyonunda güneş kırıcıların yer aldığı projenin, duvar ve döşemelerinde ses ve ısı yalıtımının sağlanıyor. 3.30 metre kat yüksekliğiyle ferah bir ortam sunan projenin, dış cephe sistemlerinde ise, özel ısı yalıtımının sağlandığı, ileri elektrik sistemlerinin kullanıldığı projede, 1. sınıf mutfak ve banyo malzemelerin yanı sıra Franke, Bosch gibi markalara da yer veriliyor. 

13 ofis katı 
Toplam 13 kattan oluşan Sarphan Finans Park Ofis'te 4 kat otopark, lobi, resepsiyon, her türlü teknik donanıma sahip toplam 123 ofis bulunuyor. Ayrıca ofis alanlarında, süs havuzu, ön ve yan cephelere bakan ofislerde teraslar ve kat bahçeleri, panoramik asansörler, merkezi ısıtma ve soğutma, gelişmiş ses ve ısı yalıtımı gibi donatılar bulunuyor.

Ödüllü proje
2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Kategorisi'nde "Beş Yıldızlı Avrupa'nın En Prestijli Projesi", 2011 Aralık ayında ise Kıtalararası Gayrimenkul Ödülleri Karma Kullanım Mimarisi finalinde dünyanın bir numaralı gayrimenkul projesi ilan edilen Sarphan Finans Park, iş çevrelerinden yoğun ilgi görüyor.

Proje Bilgisi: Sarphan Finans Park