Satılık 'lunapark' ilanlarına büyük ilgi

Yaz aylarında büyük talep gören Lunaparklar, kış aylarında popülaritesini yitiriyor. Satılık lunapark ilanlarına yurt dışından dahi talep geliyor

Satılık 'lunapark' ilanlarına büyük ilgi

Yaz aylarında büyük talep gören Lunaparklar, kış aylarında popülaritesini yitiriyor. Satılık lunapark ilanlarına yurt dışından dahi talep geliyor.

Yazın işletiliyor, kışın satışa çıkarılıyor
İlkbahar ve yaz dönemleri ile bayram ve özel günlerde müşteri sayısında büyük artışın yaşandığı lunaparklar, kış döneminin gelmesiyle birlikte popülaritesini yitiriyor. Dönemsel müşteri kaynaklı gelirler, lunapark sahiplerini yeni arayışlara itiyor. 

Bir lunapark kaç lira?
Lunaparkını sahibinden.com üzerinden satışa çıkaran Kırklarelili Menduh Dursun, satış için 500 bin lira bedel istiyor. Dursun, amacının asıl işi olan müteahhitliğe dönmek olduğunu belirtiyor. Dursun, ilde özellikle Kakava Şenliği ve dini bayramlarda öğrencilerin, çocukların ve askerlerin lunaparka büyük ilgi gösterdiğini belirtiyor. İlkbahar ve yaz aylarıyla birlikte müşteri sayısının arttığını belirten Dursun, lunaparkın dönemsel getirisinin oldukça tatmin edici olduğunu, buna rağmen lunaparkların sürekli yatırıma ihtiyaç duyduğunun altını çiziyor.

Uzun vadeli yatırımcılar ilgi gösteriyor
sahibinden.com'da yayınlanan ilanının ardından lunaparkına çok sayıda talipli çıktığını da belirten Dursun, "Uzun dönemli düşünen yatırımcıların lunaparka ilgi gösteriyor. Yurt dışından dahi teklif aldım, ama anlaşamadık. Ayrıca tek tek oyun takımlarını satın almak isteyenler de var. Ancak tek tek takım satmaya sıcak bakmıyorum" diyor.