Satış ve hasılat rekortmeni proje: Bulvar İstanbul

Emlak Konut’un Başakşehir’deki projesi Bulvar İstanbul, son beş ayda konutların yüzde 70’inin satışını tamamlayarak satış ve hasılat rekortmeni oldu. Bulvar İstanbul’da şu ana kadar toplam 1078 konut satıldı

Satış ve hasılat rekortmeni proje: Bulvar İstanbul

25 Haziran 2014 / Posta Gazetesi

Emlak Konut GYO ile Bulvar İstanbul İş Ortaklığı tarafından Başakşehir bölgesinde hayata geçirilen Bulvar İstanbul, son beş ayda gösterdiği başarılı satış performansı ile satış ve hasılat birinciliklerini sürdürüyor. Dört ay üst üste elde ettiği satış ve hasılat birinciliği ile büyük bir başarıya imza atan Bulvar İstanbul projesinde konutların yüzde 70’lik kısmının satışı tamamlandı.

5 ay gibi kısa bir sürede konutların yüzde 70’inin satıldığını anlatan Bulvar İstanbul İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Aydoğan, satıştaki başarının sırrının lokasyon ve doğru proje olduğunu söyledi. Bilal Aydoğan, “Ocak ayında temellerini attığımız projenin yüzde 70’inin satışlarını tamamladık. Yaklaşık 1050 dairenin satıldığı Bulvar İstanbul’da Emlak Konut’un raporlarına göre son beş ayın satış ve hasılat birinciliğini elimizde tutuyoruz. Bölgenin özelliklerini ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, araştırmalar yaparak çok iyi hakim olduğumuz bir bölgede hayata geçirdiğimiz Bulvar İstanbul Projesi tamamlandığında ev sahiplerine yaklaşık olarak yüzde 70 ile 80 oranında prim kazandırmasını öngörüyoruz” dedi.  Son dönemde kısa sürede satışı gerçekleştirilen proje olarak dikkat çeken Bulvar İstanbul’un, satışa çıktığı tarihten itibaren çıkış fiyatlarına oranla yüzde 40 oranında prim sağladığını ifade eden Bilal Aydoğan, “Şu anda projemizde ortalama metrekare fiyatı 2 bin 900 TL. Bu fiyat proje tamamlandığında 4 bin 500 TL’yi bulacak” diye konuştu.

Bulvar İstanbul’da Aralık ayında 182 bağımsız bölüm satışından 70 milyon 107 bin 796 lira, Ocak ayında ise 121 bağımsız bölüm satışından 48 milyon 063 bin lira gelir elde edildi. Mart ayında da 111 adet konut satışı ile adet bazında birinci, 43 milyon 625 bin 959 TL’lik gelir ile ikinci olan proje, son olarak da Mayıs ayında 124 adet konut satışıyla en çok gelir elde eden proje olarak 57 milyon 135 bin 998 lira hasılat elde etti.

Bulvar’a komşu rezidans geliyor

Bulvar İstanbul’a komşu bir rezidans projesi geliştireceklerini söyleyen Bilal Aydoğan, yeni projeyi Eylül-Ekim gibi satışa sunacaklarını belirtti. Aydoğan, “Bölgede beklentileri ve ihtiyaçları karşılayacak bir proje olacak. 30 bin metrekarelik arsa üzerinde yükselecek projede 110-130 civarında rezidans daire yer alacak” dedi.

Emlak Konut’a da kazandırdı

Bulvar İstanbul’da toplam hasılatın 850 milyon TL’yi bulacağını ifade eden Bilal Aydoğan, Emlak Konut GYO’ya verecekleri payında bu oranda artacağını dile getirdi. 

Proje Bilgisi: Bulvar Istanbul