Schneider Electric ve Er Yatırım'dan dev işbirliği

Schneider Electric ile Er Yatırım, toplam 20 otelde 1 milyon Euro'luk enerji tasarrufu sağlayacak bir işbirliğine imza attı

Schneider Electric ve Er Yatırım'dan dev işbirliği

Enerji danışmanlığı ve yönetimi sektörü dev bir işbirliği anlaşmasına sahne oldu. Schneider Electric ve Er Yatırım, toplamda 1 milyon Euro'luk enerji tasarrufu sağlayacak bir işbirliğine imza attı. Anlaşma kapsamında Schneider Electric, Er Yatırım'ın Türkiye'de hayata geçireceği 20 iş otelinde kullanılacak olan ekipman ve enerji yönetimi hususlarında danışmanlık üstlenecek

Her otele yılda 50 bin Euro'luk tasarruf
Schneider Electric'in danışmanlığıyla her otelin yılda 50 bin Euro'luk enerji tasarrufu sağlaması planlanırken, tüm oteller bazında 1 milyon euro parasal transferin sağlanması hedefleniyor. Yıllık yüzde 30 enerji tasarrufu yapacak otellerde karbon salınımında da aynı oranda düşüş bekleniyor.

Anlaşmayı değerlendiren Sechneider Electric Türkiye Ülke Başkanı Bora Tuncer, enerji danışmanlığı ve yönetimi sektöründe Türkiye'deki ilk anlaşmaya imza attıklarını vurguladı. Tuncer: 

 “Enerji yönetiminde global uzman bir şirket olarak, küresel tecrübemizi, bilgi birikimimizi Türkiye’ye taşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Anlaşmayla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede , yatırımcının "enerji tasarrufu" harcamalarını bir maliyet olarak görmemesi gerektiğinin altını çizen Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat ise: " Er Yatırım ve Schneider Electric, geleceğe saygılı bu yatırımlarla, turizm sektöründe öncü olacak bir işbirliğine imza atıyor” diye konuştu." dedi. 

Firma Bilgisi: Scheider Electric