Sea Pearl Ataköy projesi

Sea Pearl Ataköy projesi Kuzu Grup tarafından hayata geçiriliyor

Sea Pearl Ataköy projesi

Sea Pearl Ataköy projesi Kuzu Grup tarafından hayata geçiriliyor. Sea Pearl Ataköy projesi toplam 127 bin 600 metrekare arsa alanı üzerinde yaklaşık 547 bin metrekare inşaat alanı üzerinde yükseliyor. Sea Pearl Ataköy projesinde yeşil alan, gölet alanı ve yollara 81 bin 357 metrekare alan ayrılıyor.

8 adet residence ve 1 adet otelden oluşan Sea Pearl Ataköy projesinde 1401 adet bağımsız bölüm,17 adet ticari ünite ve otele ait 113 oda bulunuyor. Sea Pearl Ataköy projesinin inşaatına Mart 2014 tarihinde başlanmış olup, Sea Pearl Ataköy teslim tarihi olarak Mart 2017 ve Şubat 2018 tarihleri veriliyor. 2 etap olarak teslim edileceği bildirilen Sea Pearl Ataköy projesi Evrenol Architects imzası ile tasarlanıyor.
Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu Sea Pearl Ataköy projesi ile ilgili olarak şunları söyledi:

Su, arazinin içlerine rekreasyon ve sosyal donatı olarak alınıyor ve bu sayede projenin kentsel sürekliliği de sağlanmış oluyor. Arazi kullanımı yüksek binaların doğru konumlandırılmasıyla kullanıcıların yeşille, doğayla yakın ilişkide olabileceği alt ve üst yapıya sahip bulunuyor. Taşıt trafiğinin arazinin arkasında sonlandırılmasıyla kullanıcıların tüm alanda emniyetli bir şekilde, yaya olarak hareketi sağlanıyor. Her yaş grubuna hitap eden çocuk oyun alanlarıyla zenginleşen rekreasyon alanları, farklı konseptteki bahçeler, peyzajdaki sert zeminlerin birer buluşma ve karşılaşma ortamına olanak vermesiyle sosyalleşmeyi üst düzeyde tutuyor.

Sea Pearl Ataköy projesinin her bir bloğun altında fitness, yoga ve dinlenme salonlarının bulunuyor. Bunların dışında; biyolojik gölet, yansıma havuzları, yeşil alan, 4025 araç kapasiteli otopark, çocuk parkları, tenis ve basketbol sahaları gibi ortak kullanım alanları yer alıyor.

Sea Pearl Ataköy projesi nerede?
Sea Pearl Ataköy projesi yarımadaya 13, Ataköy Yat Limanı'na 1, Atatürk Havaalanı'na ise 3 km uzaklıkta yükseliyor. Marmara Denizi'ne bitişik olan bu alana E5 ve Tem otoyollarından direk bağlantılar bulunuyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 25, Boğaz Köprüsü'ne ise 15 km uzaklıkta olan projeye doğrudan ulaşım, sahil yolu olarak da bilinen Rauf Orbay Bulvarı'ndan sağlanıyor. Hemen yanı başında Galeria, Capacity, Carousel, Marmara Forum, A Plus, Flyinn alışveriş merkezleri bulunan Sea Pearl; Dünya Göz Hastanesi, Acıbadem Hastanesi, International Yeşilköy Hastanesi, Bakırköy Devlet Hastanelerine yakın bir konumda yer alıyor.

 

"Sea Pearl Ataköy projesi" Başlıklı Haberin Galerisi

Sea Pearl Ataköy projesi

Sea Pearl Ataköy projesi

Sea Pearl Ataköy projesi

Sea Pearl Ataköy projesi

Proje Bilgisi: Sea Pearl Ataköy