Sea Pearl Dubai’de görücüye çıktı

Kuzu Grup’un 2 milyar 750 milyon dolar yatırımla İstanbul Ataköy’de hayata geçireceği yeni projesi Sea Pearl Dubai Cityscape Global 2014 fuarında tanıtıldı

Sea Pearl Dubai’de görücüye çıktı

Kuzu Grup, Qatar Diyar, Sinpaş Holding ve Eksim Holding'le ortak olarak inşa edeceği Sea Pearl projesinin tanıtımını Dubai Cityscape Global 2014 fuarında gerçekleştirdi. İlk olarak Ortadoğuluların beğenisine sunulan İstanbul Ataköy’de yükselecek projenin 2 milyar 750 milyon dolar yatırım bedeliyle hayata geçeceğini söyleyen belirtti. Projenin inşaatını Mart 2014'te başlandığını ifade eden Kuzu, teslimlerin ise Mart 2017 ve Şubat 2018 olmak üzere 2 etap halinde olacağını dile getirdi.

Kuzu, projenin deniz kıyısında yer almasına rağmen kıyının kamuya ait olarak kaldığının da altını çizdi. Özen Kuzu, Ataköy’de toplam 127 bin 600 metrekare arsa alanı üzerinde yaklaşık 547 bin metrekare inşaat alanına sahip Sea Pearl’de; yeşil alan, gölet alanı ve yollara 81 bin 357 metrekare alan ayrıldığını söyledi.

Suyun ve yeşil dokunun mekânsal olarak gündelik yaşama dahil edildiğini anlatan Özen Kuzu, “Su, arazinin içlerine rekreasyon ve sosyal donatı olarak alınıyor ve bu sayede projenin kentsel sürekliliği de sağlanmış oluyor. Arazi kullanımı yüksek binaların doğru konumlandırılmasıyla kullanıcıların yeşille, doğayla yakın ilişkide olabileceği alt ve üst yapıya sahip bulunuyor. Taşıt trafiğinin arazinin arkasında sonlandırılmasıyla kullanıcıların tüm alanda emniyetli bir şekilde, yaya olarak hareketi sağlanıyor. Her yaş grubuna hitap eden çocuk oyun alanlarıyla zenginleşen rekreasyon alanları, farklı konseptteki bahçeler, peyzajdaki sert zeminlerin birer buluşma ve karşılaşma ortamına olanak vermesiyle sosyalleşmeyi üst düzeyde tutuyor” dedi.

Evrenol Architects imzasını taşıyan proje 8 rezidans ve 1 otelden oluşan projenin metrekare satış fiyatı 7 bin 200 dolarla 10 bin 550 dolar arasında değişiyor. Her bir bloğun altında fitness, yoga ve dinlenme salonlarının bulunduğu projede; biyolojik gölet, yansıma havuzları, yeşil alan, 4025 araç kapasiteli otopark, çocuk parkları, tenis ve basketbol sahaları gibi ortak kullanım alanları yer alıyor. Proje yüzde 18 KDV ile satılacak.