Sea Pearl projesini Mehpare Evronal anlattı!

Dubai Cityscape 2014 Emlak Fuarı'na katılan Evrenol Architects Kurucusu Yüksek Mimar Mehpare Evrenol Se Pearl projesini www.emlakwebtv.com ekibi ile paylaştı

Evrenol Architects Kurucusu Yüksek Mimar Mehpare Evrenol, Dubai Cityscape 2014 Emlak Fuarı'nda projelerinden bahsetti. Se Pearl projesi ile ilgili bilgiler veren Evrenol şöyle konuştu:

Bu projeyi ön tarafı zengin bir şekilde peyzajı açılmış, kamuya açılomış, arkaya doğru çekilmiş tamamı deniz gören bir proje. Esas olarak yatırımcıyı davet ediyor ama yaşamak isteyenleri de davet eden bir proje. Aslında İstanbul'un güzel havasını bütün açılan doğramaları ve balkonlarıyla içine alan proje. Çok lüks, yaşam kalitesini yükseltecek bir otelle desteklendi. Cepheleri ele alırken, modern ve sakin bir cephe yapmayı arzu ettik. Toprak ve hava renklerini kullandık. Genel olarak binanın arka kısmını havayı kapamaması için eğrisel olarak dizayn ettik. Belli kullanmamız gereken emsal vardı bunu en iyi şekilde kullanmaya dikkat ettik.

İstanbul silueti en önemli kıymetimiz. İstanbul siluetini çok agresif yaklaşan çok sayıda bina var ve yıllardır alıştığımız binalar. Kilometrelerce uzak, Ataköy'ü İstanbul silueti ile bağdaştıramazsınız. Siluetten çok uzak bir proje. Buradaki kot uçuş mesafeleriyle ilgili olarak 30 metredir.