SeaPearl Ataköy'de yaşam başladı

Kuzu Grup imzasıyla inşa edilen SeaPearl Ataköy projesinin ilk etabında yaşam başladı

SeaPearl Ataköy'de yaşam başladı

Kuzu Grup imzasıyla hayata geçirilen SeaPearl Ataköy projesinin birinci etabında hayat başladı. Kesintisiz Marmara Denizi manzarasına sahip daireler içeren proje 2 milyar 700 milyon dolarlık yatırım değeriyle dikkat çekiyor. Ulaşımında deniz yolunun birinci alternatif olduğu SeaPearl Ataköy 1.401 adetkonuttan meydana geliyor. 

SeaPearl Ataköy projesinde ilk etap teslimleri başladı

İstanbul Ataköy'de sahile sıfır konumda yükselen SeaPearl Ataköy'ün yaşamın başladığı birinci etabında ise 20 katlı 4 blok üzerinde 631 adet konut bulunuyor. Dairele genişliklerinin ise 88 metrekare ile 398 metrekare arasında değiştiği SeaPearl Ataköy'de 1+1'den, 4.4+1"e kadar değişen daire seçeneklerine yer veriliyor. Projenin mimarisi dalgalardan ilham alan dış hatları ile dikkat çekerken, elt katlardan üst katlara doğru yeşil, gri ve maviye dönüşen renk hareketliliğine yer veriliyor. 

Metrekare fiyatları 8 bin dolardan başlıyor

Satışların 8 bin TL/metrekareden başladığı SeaPearl Ataköy'de ayrıca kişiye özel ödeme planları sunuluyor. Osmanlı ve Fransız Saray mimarisinden esinlenerek tasarlanan proje, araç girişi bulunmayan 33 bin metrekarelik bir alan üzerinde yükseliyor. Diğer taraftan 1.200 metre uzunluğundaki sahil bandı ile bütünleşen SeaPearl Ataköy zengin sosyal alanlarıyla da dikkat çekiyor. Her bir blok için ayrılmış 150-20 metrekarelik fitness salınlarının yanı sıra, projede yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanı sıra çocuk oyun alanları, deniz kenarında yürüyüş imkanı, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası ve barok tarzı peyzaj alanlarına da yer veriliyor. 

SeaPearl Ataköy'de bir dünya markası: Jumeirah

SeaPerl Ataköy ayrıca alanında dünyanın en tanınan markalarından biri olan Jumeirah tarafından işletmesi üstlenilen ve hizmet vermeye 2019 yılında başlayacak 5 yıldızlı bir otel de barındırıyor. 202 oda ve 62 rezidans daireden oluşan bu otel, özgün lobi tasarımı ve mimarisiyle dikkat çekecek. Bu rezidans biriminde de genişlikleri 44 ile 298 metrekare arasında değişen 1+1 ve 4.5+1 aralığındaki farklı daire tiplerine yer verilecek. Otel biriminde ise alanları 47 ila 480 metrekare arasında değişen standart, junior suite, executive suite, hospitality suite ve presidental suite bölümleri yer alacak. 

Firma Bilgisi: Kuzu Grup
Proje Bilgisi: Sea Pearl Ataköy