SeaPearl Ataköy'de yaşam Eylül'de başlıyor

Kuzu Grup, SeaPearl Ataköy projesinin ilk etabında son aşamaya geldi. Projede yaşam Eylül ayı sonunda başlayacak.

SeaPearl Ataköy'de yaşam Eylül'de başlıyor

Kuzu Grup, İstanbul Ataköy sahilinde hayata geçirdiği SeaPearl projesinde teslim aşamasına geldi. İlk etap teslimlerinin yapılacağı Eylül ayı sonunda projede yaşamın başlaması bekleniyor. 

Kuzu: "Grubumuzun en kıymetli projesi"

Lansmana çıktığı ilk günden bugüne Türkiye ve Körfez menşeili yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşan SeaPearl Ataköy'de geri sayım başladı. Dubai ve Türkiye genelinde sürdürülen tanıtım çalışmalarıyla uluslararası yatırımcı portföyüne ulaşılan projenin, son aşamaya geldiğini söyleyen Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Özen Kuzu, SeaPearl Ataköy'ü, Kuzu Grup'un en değerli projelerinden biri olarak tanımladı. Özen Kuzu, projede hayatın başlayacak olmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirterek: "2 etap halinde inşa ettiğimiz SeaPearl Ataköy’ün 631 konutluk ilk etabında sona gelmiş olmak bizler için gurur verici. Yerli ve yabancı yatırımcıdan tam not alan projemiz, sahip olduğu özelliklerle ‘ihtişam’ ve ‘lüks’ kavramlarını yeniden yorumluyor." açıklamasında bulundu. 

İkinci etap teslimleri de zamanında yapılacak

Projeye Körfez ülkelerinin üst düzey aileleri, prensler ve Türkiye'nin siyaset, sanat ve spor alanlarında tanınmış yatırımcılarının büyük ilgi gösterdiği de söyleyen Özen Kuzu, birinci etap teslimlerinin ardından tüm enerjilerini ikinci etap için harcayacaklarını dile getirdi. Kuzu: " Şimdi sırada ikinci etabımız var. Tüm enerjimizi yeni etabımıza ve işletmesini Jumeirah’ın üstlendiği otel birimimize vereceğiz. Söz verdiğimiz tarihte 2. etabımızı da tamamlayıp sahiplerine teslim edeceğiz” dedi. 

2.7 milyar dolarlık yatırım: SeaPearl Ataköy

Kuzu Grup imzasıyla İstanbul Ataköy'de inşa edilen SeaPearl Ataköy projesi, toplamda 1401 adet konuttan meydana geliyor. 20 katlı 4 blok ve 631 adet konuttan oluşan ilk etap bünyesinde yer alan konutlar 1+1'den 4.5+1'e kadar farklılık gösteren daire tipleri içeriyor. Projenin toplam maliyeti ise 2 milyar 700 milyon TL seviyesinde. İstanbul'un en merkezi konumu ve kesintisiz deniz manzarası ile yatırımcısına İstanbul'un en önemli lokasyonlarından birini vaat eden SeaPearl Ataköy, özgün mimarisiyle de dikkat çekiyor. Denizin dalgalarından ilham alınan dış hatlarının yanı sıra, alt katlardan yukarıya doğru yeşil tonlardan gri ve mavi tonlara dönüşen bir konsept ile oluşturulan SeaPEarl Ataköy'de Selçuklu medeniyetine ait motifler kullanıldı. Toplamda 33 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen SeaPearl Ataköy, 1.200 metre uzunluğundaki sahil bandıyla da dikkat çekiyor. 

SeaPearl Ataköy Sosyal alanları

Proje bünyesinde her blok tarafından kullanılacak 150-200 metrekare genişliğindeki fitness salonlarına ek olarak, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanı sıra çocuk oyun alanları, deniz kenarında yürüyüş imkanı, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası ve barok tarzı peyzaj alanları gibi bölümlere de yer verilecek.  Diğer tarafan proje bünyesinde yer alan 5 yıldızlı otelin işletmesini ise Jumeriah markası üstlenecek. 5 yıldızlı otel bünyesinde içinde su geçen lobi alanları ve dikkat çekici mimarı tasarımlar yer alacak. Otelin rezidans biriminde alanları 44 ila 298 metrekare arasında değişen 1+1’den 4,5+1’e kadar farklılık gösteren yaşam birimleri yer alacak. 

 

 

Firma Bilgisi: Kuzu Grup
Proje Bilgisi: Sea Pearl Ataköy