Seba Gacemer görevine döndü!

Sinpaş Genel Müdürü Seba Gacemer görevine döndü. Konuyla ilgili Sinpaş Gayrimenkul tarafından yazılı açıklama yapıldı

Seba Gacemer görevine döndü!

Sinpaş Gayrimenkul Genel Müdür Seba Gacemer geçtiğimiz günlerde görevinden alınmıştı. Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, uzun süren belirsizlik döneminin inşaat sektörünü etkilediğini belirterek  “Önce yönetilen bir devlet lazım. Kim kurarsa kursun ama hükümet kurulsun. Bir parti kazanana kadar seçim yapmak yerine yeni formüller bulunmalı” sözleriyle dikkatleri üzerine çekmiş ve göreviyle ilişiği kesilmişti.

Sinpaş Gayrimenkul KAP’a konuyla ilgili açıklamasını yaparak, Gecemer’in görevine döndüğünü açıkladı.

Sinpaş Gayrimenkul tarafından yapılan açıklama şöyle oldu:

Genel Müdürümüz Sn.Seba Gacemer iç denetim raporumuzun değerlendirilmesi sonucunda görevine iade edilmiştir.

Seba Gacemer ne demişti?
inpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer inşaat sektörünü değerlendirirken şu sözleri kullanmıştı:

Önce yönetilen bir devlet lazım. Kim kurarsa kursun ama hükümet kurulsun. Bir parti kazanana kadar seçim yapmak yerine yeni formüller bulunmalı. Sektör sorunlarını anlattı, çözüm yolları konuşuldu ama süreç tıkandı. Bizde ‘devlet baba’ denir ya, devlet baba babalığını yapsın. Parti bağımsız bunu söylüyorum. Yabancı Türkiye’den ev alırken ne onlara ne de bize avantaj yok. Biz geçen yıl yabancıya 100 milyon TL’lik konut sattık. Biz malı burada teslim ediyoruz ihracat değil, yurtdışında teslim eden için ihracat. Bu doğru değil.

Seba Gacemer kimdir?
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun olan ve bir dönem bilişim sektöründe satış ve pazarlama yöneticiliği yapan Gacemer, burada kazandığı pazarlama tecrübesini başka bir sektöre geçerek geliştirmek amacıyla 23 yıl önce inşaat sektörünü ve Sinpaş’ı seçti. Sinpaş’ın yeni projeleriyle birlikte sektörde ve tüm iş dünyasında öne çıkan Gacemer, 2005 yılında Dünya Gazetesi tarafından “2005 Yılının En Başarılı İş Kadını” seçildi.