Seba Gecemer: 2015 yılında İstanbul Bomonti projemizi sunacağız

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, gayrimenkul sektörü ile ilgili düşüncelerini Emlakwebtv.com ekibi ile paylaştı

Seba Gecemer: 2015 yılında İstanbul Bomonti projemizi sunacağız

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, gayrimenkul sektörü ile ilgili düşüncelerini Emlakwebtv.com ekibi ile paylaştı. Gecemer'e göre son Ekim ayı verileriyle geçen yılın aynı dönemine göre konut satışlarında yüzde 25'i aşan bir artış var.

2014'ün ilk 9 ayında yalnızca yabancılara 13 bin 611 adet konut satılması ve satışların bir önceki yıla oranla yüzde 80 artması yabancıya satış konusunda sektör olarak doğru adımlar atıldığını dile getiren Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer hem gayrimenkul hem de Sinpaş olarak 2015 yılı beklenti ve hedeflerinsen şöyle bahsetti:

Sinpaş olarak 2015 yılında Ankara'da Çankaya ve GOP projelerini lanse edeceğiz. İstanbul'da Bomonti projemizi sizlere sunacağız. 2015 projelerimizde, toplam 2600 konutla, sektörde 1,4 milyarlık bir değer oluşturacağız.

2015 yılında konut sektörünün 2014'e paralel bir gelişme sergileyeceğini düşünüyoruz. İstanbul'da son dönem nüfus artışı ve göçlerin etkisiyle hane halkı sayısı 1.180.000 artış gösterdi. Türkiye nüfusunun yüzde 20'den fazlası İstanbul'da yaşıyor ve sektörün nabzı İstanbul'da atıyor.

Sektörün büyümesi İstanbul'un büyümesine de vesile oluyor. Üçüncü Köprü ve Üçüncü Havalimanı'na bağlantı yolu olan araziler, şehir merkezinde dönüşüme uğrayan alanlar 2015 itibariyle yine prim yapmaya devam edecek.