Seçim sonrası alım artacak

Erguvan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı, Haziran ve Aralık aylarından beri ertelenen konut alımlarının seçim sonrası gerçekleşeceğini söyledi

Seçim sonrası alım artacak

28 Mart 2014 / Emlakwebtv
Seçim sonrası gayrimenkul sektöründe yaşanacak gelişmeleri değerlendiren Erguvan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı, seçimlerden sonra sektörün proje üretimi anlamında az da olsa yavaşlayacağını düşündüğünü açıkladı. Sektörün yavaşlamasının konut almayı düşünenler için olumlu olmadığını da sözlerine ekleyen Emre Maraşlı, "Çünkü bu tip yavaşlamalar konut arzını azaltıp, konut fiyatlarını artırıyor. Bu yavaşlamanın önüne düşük mortgage kredileri geçebilir diye düşünebilirdik fakat merkez faizin 12.5’e çıkmasıyla o da hayal oldu" dedi. 

Tüm bunlara rağmen sektöre nefes aldıracak şeyin; Haziran ve Aralık aylarından beri ertelenen; oturmayı düşünenler ve Borsa/Altın/Döviz 'den bıkmış tüm yatırımcıların seçim sonrası konut alımı yapacak olmaları olduğunu dile getiren Maraşlı, "Biz ekip olarak kendimizi hazırladık. Nisan ayı boyunca lansman öncesi satışları yapacağız, mayıs ayında ise 2 lansmana çıkacağız" şeklinde konuştu.