Seçim sonrası belirsizlik ortamı acilen aşılmalı

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, 7 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmesinde, "belirsizlik ortamının" aşılmasının önemine dikkat çekti.

Seçim sonrası belirsizlik ortamı acilen aşılmalı

25. Dönem Milletvekili Genel Seçim Sonuçlarını değerlendiren Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün yeni parlamentonun uzlaşma kültürünü benimsemesini beklediklerini söyledi.

Belirsizlik ortamı ekonomiye zararlı
Yenigün, belirsizlik ortamının ekonomik açıdan zorlu bir tablo ortaya çıkardığına vurgu yaparak: "Beraberlik ve uzlaşma kültürü içinde Türkiye’nin huzuru ve kalkınması için gereken sinerji yaratılmalıdır. Günümüzde global ölçekte siyaset ve ekonomi iç içe geçmiş durumdadır ve birbirini etkilemektedir. Biz de bu yolda Türkiye’nin lokomotif sektörü olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Türk inşaat sektörünün yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinde yıllık 100 milyar Dolar hedefini gerçekleştirmek, uluslararası arenadaki etkinliğimizi daha da hızla artırmak için daha çok çalışacağız. Seçimlerin ekonomimizi ve dolayısıyla Türkiye’yi çok daha ileri bir noktaya taşımasına vesile olmasını diliyor, yeni dönemde TBMM'de temsil edilecek tüm siyasi partilerimizi ve görev alacak tüm milletvekillerimizi kutluyoruz. " dedi.