Sedat Nemli Servotel Yönetimi'ne katıldı

Servotel Corporation, Sedat Nemli’nin ekibe katılması ile turizm operasyonlarında daha güçlü hale geldi

Sedat Nemli Servotel Yönetimi'ne katıldı

Dünyada 43 ülkede gayrimenkul ve turizm sektörlerine proje geliştirme, konsept yaratımı, markalama, yönetim, pazarlama, fizibilite ve değerleme danışmanlığı ile yön veren Servotel Corporation, Sedat Nemli’nin ekibe katılması ile turizm operasyonlarında daha güçlü hale geldi.

Servotel ve Sedat Nemli
Haziran 2014’ten bu yana Servotel Corporation’un Turizm Operasyonlarından Sorumlu Başkanı (COO) olarak görev yapan Sedat Nemli, bu görevinden önce Martı Grubu’nun İstanbul’daki ilk otel yatırımı Martı İstanbul Hotel’de genel müdür olarak otelin açılışını gerçekleştiren ekibin başında yer aldı. İstanbul’un finans merkezi Levent - Maslak hattında yer alan The İstanbul Edition’ın 2010-2011 döneminde genel müdürlüğünü üstlenerek açılışında etkin rol alan Sedat Nemli, altı yıl boyunca Kempinski New York Merkez ofisinde satış ve pazarlama başkan yardımcılığı görevini yürüttü. 1997 – 2010 yılları arasında Kempinski bünyesinde üst düzey yöneticilik yapan Sedat Nemli, bu süre zarfında Türkiye ve Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Kempinski otellerinde direktör ve genel müdür olarak görev yaptı. Türkiye, Yunanistan ve Doğu Akdeniz bölgelerinde uzmanlaşmış New York’ta kurulu tur operatörü Megatrails’te 1993 – 1997 yılları arasında başkan yardımcısı olarak çalışan Sedat Nemli, iş hayatına Mövenpick Hotels & Resort’te Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’den sorumlu satış müdürü olarak başladı.

Servotel Corporation
Gayrimenkul ve turizm sektöründe, proje geliştirme, konsept yaratımı, markalama, yönetim ve pazarlama, fizibilite ve değerleme danışmanlığı hizmeti veren Servotel Corporation, önemüzdeki iki yıl içinde aralarında Moskonva, Montenego, Baku ve New York'un bulunduğu 12 yeni destinasyonda 18 turizm yatırımına danışmanlık yapmaya hazırlanıyor.

Ömer İsvan

Servotel Corporation Türkiye ofisiyle şu anda 2 milyon 500 bin metrekarelik projeye danışmanlık verdiklerini ifade eden Servotel Yönetim Kurulu Başkanı Ömer İsvan, önümüzdeki iki yıl içinde Moskova’dan Montenegro’ya, Bakü’den New York’a 12 yeni destinasyonda 18 farklı projede turizm tesisi geliştirme ve markalama konusunda danışmanlık vereceklerini söyledi. Servotel Corporation olarak gayrimenkul ve turizm sektörlerine verdikleri hizmetlerle önemli bir ihtiyacı karşıladıklarını ifade eden İsvan, “Servotel bir projeye arazinin tedarik edildiği ilk günden, hatta bazen tedarik öncesinden itibaren fizibilite, değerleme, proje geliştirme, konsept yaratımı, markalama, yönetim ve pazarlama danışmanlığı veriyor. Başta Türkiye olmak üzere Doğru Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya, CIS ülkeleri, Hint Okyanusu ve Amerika’nın da dâhil olduğu bir coğrafyada yatırım ve geliştirme danışmanlığı verdiğimiz projelerimiz var” diye konuştu.

Sedat Nemli kimdir?
Lisans eğitimini İngiltere’nin Sussex Üniversitesi’nde tamamlayan Sedat Nemli, Fransa’daki Reims Management School’da MBA yaptı.