Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray hattı 2019'da açılacak

İstanbul trafiğine havadan çözüm olarak planlanan ve 15 kilometre uzunluğunda olacak Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray hattı 2019 yılında açılacak

Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray hattı 2019'da açılacak

İstanbul trafiğine havadan çözüm olarak planlanan ve 15 kilometre uzunluğunda olacak Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray hattı 2019 yılında açılacak. 

48 ayda tamamlanması planlanıyor

ÇED raporu tamamlanan Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray hattının maliyeti 861 milyon 172 bin lira olacak. Proje ve inşaat süresi ile birlikte toplam 48 ayda tamamlanacak ve 2019 yılında açılacak. 

E-5 trafiği rahatlayacak

Söğütlüçeşme-Beylikdüzü Metrobüsüne entegre olacak havaray projesi, Sefaköy'den başlayacak, Halkalı Caddesi ve Hürriyet Bulvarı'ndan devam ederek Fatih Terim Stadyumun'nda sonlanacak. Havaray hattı ile birlikte akşam saatlerinde kullanılamaz hale gelen E-5 trafiği rahatlamış olacak. 

Saatte 105 kilometre hızla yolculuk 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Havaray için ortalama 44 metre olan araçları tercih etti. 3 ile 5 vagondan oluşan, 28 ile 48 metre uzunluğundaki havaray araçlarında tam kapasite dolu olduğunda 145 oturan, 340 ayakta yolcu taşınabilecek. Havaray, saatte 105 kilometre maksimum hızla yolculuk yapıyor. 

Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray hattı 2019'da açılacak

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray durakları

- Sefaköy
- Armoni Park
- Borusan
- Sanayi
- Gümrük Yolu
- Halkalı Merkez
- TOKİ 1
- TOKİ 2
- Arena Park
- MASKO
- Ziya Gökalp
- Atatürk Oto Sanayi - 1 
- Atatürk Oto Sanayi - 2
- Başak Konutları
- Onurkent
- Oyak Kent
- Fatih Terim Stadyumu