Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray hattı

Sefaköy Halkalı Başakşehir havaray hattı güzergahı yavaş yavaş belirlenmeye başladı. İşte hattın güzergahı...

Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray hattı

Sefaköy Halkalı Başakşehir havaray projesinde çalışmaların başlaması ile birlikte detaylar ortaya çıkıyor. Merakla beklenen Havaray projesinin nereden geçeceği hakkında ise tahminler yürütülüyor. Çalışmaları devam eden Havaray hattı yapımına Sefaköy’den başlandı. İstanbul trafiğine çözüm getirecek olan projenin uzunluğu 15 kilometre olacak.

Tahmini güzergahları belirlenen projenin Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda sona ereceği kesinleşti. Havaray hattı projesi, Halkalı metrosu, Arena Park Ziya Gökalp ve Başak Konutları duraklarından geçecek. Bölgedeki konut sahipleri tarafından merakla beklenen Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray hattının yakın olan arsa ve evlerin değerlerini arttırması bekleniyor.

Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray hattı güzergahı için tıklayın

İstanbul Byükşehir belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından yürütülen Havaray projesi 11,60 kilometre uzunlukta olacak ve Sefaköy Metrobüs durağından başlayacak. Halkalı Meydanı'ndan geçerek, Atakent, İkitelli ve Başakşehir 1. Etap Metrosu'na kadar gidecek. Havaray hattı, Beylikdüzü İncirli Metrosu, Kirazlı Halkalı LRT Hattı ve Mecidiyeköy Mahmutbey Metrosu ile entegre olacak.