Şeffaflığın üstatları buluştu

Şişecam Düzcam tarafından düzenlenen "Şeffaflığın Üstatları", Türkiye'nin önde gleen mimar, mühendis ve yatırımcılarını aynı çatı altında topladı.

Şeffaflığın üstatları buluştu

Şişecam Düzcam, "Şeffaflığın Üstatları" isimli etkinliğiyle Türkiye'nin en önemli 350 sektör projesyonelini bir araya getirdi.The Marmara Esma Sultan'da gerçekleştirilen ve "Pecha Kucha" sunumuna sahne olan organizasyonda, Şişecam Düzcam Referans Projeler Kataloğu'nun tanıtımı da yapıldı. 

Şişecam Düzcam şeffaflığın profesyonellerini buluşturdu
350'ye yakın yapı sektörü profesyonelinin bir araya geldiği etkinlikte açılış konuşmasını yapan Şişecam Düzcam Pazarlama Grup Müdürü Ebru Şapoğlu, yapı profesyonellerinin projelerinde temperlenebilir kaplamalı şeffaf cephe camlarının kullanımının hızla yaygınlaştığını söyledi. Şapoğlu, yaşam alanlarını şekillendiren ve kentlere ruh veren şeffaflığın bir ara getirildiği etkinlikte "terrarium konseptini" seçtiklerini söyleyerek:

"Bildiğiniz gibi terrarium özenle hazırlanan çok kıymetli bir emeği, zarif ve özel bir içeriği ve doğallığı temsil ediyor.  Terrarium, bitkilerin ihtiyaç duyduğu doğal ışığı, nemi ve sıcaklığı sağlayacak camla korunmasıyla bitiriliyor. Tıpkı bitkiler gibi camın şeffaflığıyla daha çok doğal ışık alan mekanlarda öğrencilerin daha çabuk öğrenmesi, hastaların daha çabuk iyileşmesi, çalışanların daha verimli olması gibi... İnsanların da daha konforlu ve mutlu yaşaması mümkün oluyor.” dedi. 

Şeffaflığı üstatları etkinliğine kimler katıldı?
Etkinlik sırasında Şişecam Düzcam'ın temperlenebilir ürünlerinin hayat verdiği projelerin yer aldığı Referans Projeler Kataloğu tanıtımı da yapıldı. Etkinliğe çok sayıda mimar, mühendis ve tasarımcı katıldı.