Seha Yapı 7 ayda TÜYAP'ı bitirdi

Seha Yapı, Konya Uluslararası Fuar Merkezi inşaatını yedi ayda tamamladı

Seha Yapı 7 ayda TÜYAP'ı bitirdi

2 Haziran 2014/Emlakwebtv
İttifak Holding'in inşaat sektöründeki markası Seha Yapı, Konya Uluslararası Fuar Merkezi inşaatını yedi ay gibi kısa bir sürede tamamladı.  Fuar merkezi, Orta Doğu’nun en büyük Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri etkinliğine ev sahipliği yaptı.

4 bin 100 ton çelik kullanıldı
Konya Ticaret Odası`nın sahip olduğu ve işletmesi TÜYAP tarafından yürütülen Konya fuar alanına 45 bin metrekarelik 4 yeni hol eklenmesi projesi, tamamlandı. Toplam 86 bin metrekarelik alanla birlikte Anadolu’nun en büyük uluslararası fuar merkezi haline gelen Tüyap Fuar Merkezi, Seha Yapı tarafından yedi ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Fuar merkezi hakkında bilgiler veren Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun,  “Geçtiğimiz yıl, fuar alanının ihalesini 33 milyon TL sözleşme bedelle kazandık ve kısa bir süre içerisinde bu yapımı tamamladık. Konya 12. Uluslararası Tarım Fuarı ile inşa ettiğimiz 45 bin metrekarelik alan hizmete girmiş oldu. Yeni hollerin yapımında Seha Yapı’nın kendi tesislerinde üretimini gerçekleştirdiğimiz toplam 4 bin 100 ton çelik konstrüksiyon kullanıldı” dedi.

Dursun şöyle devam etti; Seha Yapı, Anadolu'nun en büyük uluslararası fuar merkezini inşa ederken uzun vadede konfor ve kolaylık sağlayacak birçok unsura dikkat etti, bunlardan en önemlisi; fuar merkezinin tüm alt yapısının içinden geçtiği büyük tesisat galerileri tasarladı. Bu galeriler, fuar merkezinin tüm alt yapısını içinde barındırmasının yanısıra, yeni tesisat ve alt yapı malzemelerinin eklenebileceği genişlikte üretildi. 

Firma Bilgisi: Seha Yapı