Şehir Kimliği Çalıştay'ı Urfa'da

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince GAP Tarımsal Araştırma Merkezi'nde gerçekleştirilen Şehir Kimliği Çalıştayı Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Şehir Kimliği Çalıştay'ı Urfa'da

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince GAP Tarımsal Araştırma Merkezi'nde gerçekleştirilen Şehir Kimliği Çalıştayı Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Güllüce toplantıda yaptığı konuşmada, kentlerin yen vizyonlarını belirlemeye yönelik gayret sarfettiklerini belirtti. 

Türkiye örnek çalışmalar yapıyor
Türkiye'nin son yıllarda büyük gelişmeler kaydederek dünyaya örnek teşkil edecek çalışmalara imza attığını belirten Bakan Güllüce, bu yükselişi sürdürmek istediklerini ifade etti.

Bakan İdris Güllüce, Türkiye'nin son 10-15 yıla kadar başka ülkelerin kültürünü taklit etmeye çalıştığını ancak bunun son dönemlerde bittiğini vurgulayarak, konuşmasına şöyle devam etti:

"Türkiye son 300 yıldır kendisinden, kendi kültüründen kaçan, hatta reddeden, bu dil, inanç, müzik, tarih şuuru için geçerli, bir çizgide hareket ettirilmiş. Son 10-15 yıl öncesine kadar tüm şiddetiyle devam ederken, kendinden kaçma, bugün gittikçe azalan bir noktaya geldi tam tersine kendine gelme, kendisi olma kavgası veriyor. Allah'a çok şükür yeniden ayağa kalkan, yeniden büyük düşünen, yeniden liderlik ortaya koyan, medeniyet tasavvuru içinde olan bir Türkiye'ye doğru gidiyoruz."

Üşüyorum, Yardım Edin kampanyası
Çalıştay sonrası "Üşüyorum Yardım Edin" kampanyasının yürütüldüğü lojistik merkezi ziyaret eden Bakan Güllüce, burada çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kampanyanın çok büyük ve önemli olduğunu belirten Bakan İdris Güllüce, bundan dolayı da ilgililere teşekkür etti.

Türkiye'nin çok büyük sayıda sığınmacıya ev sahipliği yaptığını anımsatan Bakan Güllüce, "Varsın bizi muhacirlere yardım ettiğimiz için eleştirsinler, razıyız, bize onların duaları ve mazlumlara yardım etme şerefi yeter" dedi.

Bakan Güllüce, kampanyanın giyim marketine giderek, sığınmacı çocukların giydirilmesi çalışmalarına da katıldı.