Şehrin yeni nesil kültür-yaşam merkezi: UNIQ İstanbul

Turkmall tarafından hayata geçirilen yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul Maslak'ta açıldı

Şehrin yeni nesil kültür-yaşam merkezi: UNIQ İstanbul

Turkmall tarafından Maslak'ta hayata geçirilen, UNIQ İstanbul; kültür-sanat, eğlence ve iş dünyasını, doğa ile iç içe, ayrıcalıklı bir ortamda bir araya getiriyor. Konser, müzikal, sergi, kongre, eğitim, toplantı, seminer, alışveriş ve yeme içme gibi pek çok aktiviteye ev sahipliği yapacak UNIQ İstanbul, 62 dönümlük arazi üzerinde, 150 bin metrekarelik dev inşaat alanıyla dikkat çekiyor.

UNIQ İstanbul

100 milyon Euro'luk yatırım
UNIQ İstanbul'un açılış toplantısında bir konuşma yapan Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu 100 milyon Euro'luk yatırım bedeline sahip UNIQ İstanbul'un yalnızca kente değil, tüm ülkeye hitap ettiğini söyledi. Eyüboğlu: 'Misafirlerimizin UNIQ İstanbul'da tüm günlerini, aileleri ve dostları ile keyifle, farklı deneyimler yaşayarak geçirmelerini istiyoruz. UNIQ İstanbul'da ister kapalı mekanlarda olsun ister açık havada olsun her an bir etkinlik olacak. Misafirlerimiz isterlerse dünya starlarını dinleyecek, UNIQ İstanbul'dan dünyaya açılacak sergileri gezecek, konsept mağazalarda alışveriş keyfini yaşayacak, isterlerse de çocukları ile bir atölye çalışmasına katılabilecekler.' dedi.

Levent EYÜBOĞLU ve Ertun HIZIROĞLU

Kültür, sanat ve eğlencenin yeni merkezi
UNIQ İstanbul, kentin kültür-sanat ve eğlence dünyasına farklı mekanları ile seslenecek 12.000 m² alana sahip gösteri merkezi Volkswagen Arena Haziran ayından bu yana pek çok uluslararası isimi ağırladı. UNIQ İstanbul misafirleri Aralık ayında Morissey, Parov Stelar & Oi Va Voi ile konserlerini Volkswagen Arena'da izleme imkanı bulacak.

Teşhir-i ihtişam sergisi UNIQ İstanbul'da
Görsel sanatlar alanında faaliyet gösteren UNIQ Müze ise dünya çapında sergilerin ve eğlence deneyimlerinin gerçekleşebileceği bir mekan sunuyor. Müze, TİMS Productions ve Istanbul Exhibitions tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen "Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam" sergisine ev sahipliği yapıyor. Yoğun ilgi gören sergide, Muhteşem Yüzyıl dizisinin büyüleyici atmosferini yansıtan tüm dekor, kostüm ve aksesuarlar görsel bir şölen zenginliğinde ziyaretçilere sunuluyor. UNIQ Müze'deki sergiler, kültür ve eğlence yönetiminde uzman bir kuruluş olan İstanbul Exhibitions'ın danışmanlığında gerçekleştirilecek.

Dev sahne ve sergi salonları
UNIQ İstanbul'un bir diğer kültür sanat birimi ise UNIQ Hall olacak. 10.000m² alanıyla dev bir kültür ve sanat platformu olan UNIQ Hall üst düzey teknik altyapısı ile müzikalden baleye, senfonik konserden, akustik konsere, uluslararası kongrelerden film galalarına kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. UNIQ İstanbul ayrıca UNIQ Galeri ve Turkmall Sanat olmak üzere toplam 500 m² sanat galerisi alanında tasarım, mimari ve sanat konularında süreli ve süresiz sergiler düzenleyecek. UNIQ İstanbul, UNIQ Stüdyo ile de kentin sanat üretim merkezi olacak. 250 kişilik etkinlik alanına sahip UNIQ Stüdyo, müzikle ilgili alanlarda kültürel bir gelişim platformu yaratmayı hedefliyor.

UNIQ İstanbul-Volkswagen Arena

İş hayatına yeni bir yorum
UNIQ İstanbul, iş hayatı ile şehir hayatını bir araya getiren bir anlayış benimsiyor. Ofis alanları ile şehrin en önemli finans ve ticaret merkezini sunan UNIQ Ofis, iş dünyasına yeşil alanlarla donatılmış yatay ofisler kazandırarak ulusal ve uluslararası şirketlere hizmet verecek. Yeni nesil yaşam merkezi konseptindeki UNIQ İstanbul, aynı zamanda yeme- içme ve alışveriş alanları ile de ziyaretçilerinin keyifli zaman geçirecekleri bir ortam yaratıyor. Yeme-içme sektörünün lider ismi BTA'nın işletmeciliğinde 18 restoran ve 3 kiosk'un bulunduğu yeme-içme alanları ile konsept mağazalardan oluşan 15.000 m²'lik UNIQ Fuaye farklı tatları, lezzetleri ve deneyimlerini bir arada sunacak.

Ormanın ışığı, ofislerin içine dolacak
Tasarımı sırasında, arazinin doğa ve tarih ile iç içe geçen yapısını ön plana çıkaran projede yüksek Mimar Ertun Hızıroğlu'nun imzası bulunuyor. Atılış toplantısında UNIQ İstanbul'un yükseklik ve formunun, arazinin doğal ve tarihsel öğelerini ortaya çıkaracak şekilde belirlendiğini belirten Hızıroğlu, proje içinde yer alan birimlerin konumlandırılmasında 'topografik' yapının ihtiyacına göre hareket edildiğini söyledi. Ofislerin kullanıcıların özel peyzajı deneyimleyebilmeleri ve ormandan yansıyan gün ışığını mekan içinde hissedebilmelerine olanak tanıyacak şekilde tasarlandığını da vurgulayan Hızıroğlu: '. Ofisler ve salonlar arasında galeri, müze, kitabevi, müzik ve stüdyo gibi kültür-sanat ile ilişkili mekanları konumlandırılarak yaşayan bir yapı kompleksi oluşturduk.'