Şehrinin rengini seçenler kazandı

Marshall’la şehrinin rengini seç yarışması sonuçlandı. Yarışmanın birincisi “Asi ve Mavi” rengiyle, Hatay’dan Fikret Dişer oldu

Şehrinin rengini seçenler kazandı

8 Ağustos 2012 / emlakwebtv

“Renklendir Hayatı” sloganı ve yenilerek, daha da renklenen kurumsal kimliği ile insanların hayatına renk katmayı amaçlayan AkzoNobel Marshall, Marshall’la Şehrinin Rengini Seç adlı yarışması ile hayatı renklendirenleri ödüllendirdi. 250 farklı renk seçimi yapılan ve bu renkler için tam 1.606 oy kullanılan yarışmanın birincisi, Hatay’dan Fikret Dişer oldu. Antakya’yı ortadan ikiye ayıran Asi nehrinden ilhamını alan Dişer, şehrinin rengine “Asi ve Mavi” ismini verdi ve, “Bana göre bu rengi çekici kılan özelliği Akdeniz’e doğru mavi yolculuğudur, azizliğin rengidir, su gibi” tanımlamasıyla büyük ödül olan Dominik tatilini kazandı.
Marshall’la Şehrinin Rengini Seç Yarışması’nda seçtiği renkle en çok oy alan ikinci yarışmacı, Çanakkale’den Fazıl Özkan oldu. Özkan, “Çanakkale deyince akla masmavi deniz ve yemyeşil bir doğa gelir” diyerek, şehri için “Mavi – Yeşil” ismini belirledi. Özkan ise Barselona’da sanatın tüm renkleriyle buluşacak. En çok oy alan üçüncü yarışmacı, olan Ekim Soytürk,  şehrini “Aşk kokar İstanbul, bir kadının en çarpıcı yeri kıpkırmızı dudakları gibi İstanbul...” şeklinde tanımlayarak, İstanbul’a kırmızı rengi yakıştırdı ve bu renge de “Medeniyet Çiçeği” adını verdi. Soytürk, Amsterdam’da eğlencenin en canlı renkleriyle tanışacak.