Şehrizar Konakları'nda yaşam sonbaharda başlıyor

Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetkin Şehrizar Konakları projesi ne aşamada emlakwebtv’ye anlattı

20 Şubat 2013 / emlakwebtv

-Gap İnşaat’ın İstanbul Üsküdar Burhaniye’de boğaza bakan cephesinde inşa edilen Şehrizar Konakları ne aşamada?
-Şehrizar konakları Boğazın müstesna bir noktasında konumlanmış yaklaşık 100 bin metrekare alan üzerinde 35-40 bin metrekare koru alanına sahip özellikli bir proje.
38 blok 208 tane daire var.  68 tane satışı devam eden daireler var. Bunlar 2 milyon 100 bin ile 9 milyon tl  arasında fiyatlara sahip 180m brütten 626 metrekare brüte  kadar değişiyor.

Teknolojik olarak da ayrışan özellikleri var.  Çatıdaki kullanılan malzemeden dış cepheye kadar onlarca yıl kullanabileceğiz a+ malzemeler kullanıyoruz. Mimari açıdan son derece fonksiyonel kayıp alanları az olan bir proje meydana getirdik.

-Hangi mimarlarla çalıştınız.
Mimar Han Tümertekin, Nevzat Sayın, Prof.Dr.İhsan Bilgin var. İç mimari de Türkiye’de iddialı  Sinan Kafadar var. Böyle bir takım yanında Gap İnşaatın inşaat tecrübesi ve deneyimli başarılı ekibini de saymak lazım.

-Burada yaşam ne zaman başlayacak teslimlere ne zaman başlayacaksınız.
-Yaz itibari ile inşaatı bitirmeyi planlıyoruz. Sonbahar gibi muhtemelen alıcılar kendi dekorasyonları yapar diye tahmin ediyorum.  Sonbaharda yaşam başlar diye planlıyoruz.

-Örnek daireleriniz hazır. Ziyaretçiler örnek daireleri görebilecekler. Bir bankayla da anlaşma yaptınız. Bununla ilgili bilgi alabilir miyiz.
-Türkiye Finans Katılım bankasıyla cazip faiz oranları ve uygun ödeme vadeleri ile anlaşma yaptık. Çalışmış olduğumuz bankaların yanında Türkiye Finans’la da alternatif finansman imkanı sağlamış olduk.

Proje Bilgisi: Şehrizar Konakları