Sektör 2016'da büyümesini sürdürecek

Avrasyaİnt Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sesli, seçim, döviz hareketlilikleri ve istikrar baskısı altında geçen 2015'te konut sektörünün elindeki stokları eritmede zorlandığını belirterek: "Sektör 2016 yılında büyümeye devam edecek..." dedi

Sektör 2016'da büyümesini sürdürecek

Avrasyaİnt Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sesli, gayrimenkul sektörünün 2015 yılı performansını ve 2016 hedeflerini açıkladı. Konut sektörünün 2015 yılında, seçim, ani döviz hareketleri ve istikrar baskısıyla, özellikle ikinci ve üçüncü çeyrekte stoklarını eritmede zorlandığını söyleyen Sesli, çok sayıda firmanın bu dönemde yatırımlarını ertelediğini söyledi. 

 

Sektör 2016'da büyümesini sürdürecek

 

Yatırımlar 2016'ya ertelendi
2015 yılı yatırımlarının 2016'ya sarkma beklentisi içinde olduğunu, bu durumun da 2016 için hareketlilik yaratacağını belirten Sesli:

"Çünkü, insanların hemen her koşulda vazgeçmeyeceği taleplerden olan konut, daima yüksek prim için en cazip ve güvenli yatırım aracı olma durumunu sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

Sesli, gelecek yıl içerisinde konut talebinin daha da artacağını, yatırım ve oturum amaçlı konut talebinin de ekonomideki istikrar ve artan gelir seviyesine bağlı olarak yükseldiğini de vurgulayarak, 

"Ülkemizde büyük ölçüde karşılanmayı bekleyen bir talep olduğunu görüyoruz. Türkiye, 2016 yılında da konut sektöründe büyümeye devam edecek. Ertelenen talebin yerine gelmeye başlayacağını hızlı bir şekilde hissedeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Avrasyaİnt yatırımları sürüyor
Avrasyaİnt'in 2016 yılı içinde çok sayıda yeni projeye başlamayı hedeflediğini ve Çekmeköy'de hayata geçirilen 89 dairelik DREAMLIFE konutlarına ek olarak DREAMLIFE 2 projesine başlayacaklarını söyleyen Sesli, bu projenin 60 daireden meydana geleceğini belirtti. Sesli: "Ayrıca, Sakarya’da karma proje geliştirmek üzere 150 bin metrekare arsa yatırımı yaptık. Burasının fizibilite ve teknik çalışmaları henüz devam ediyor..." dedi. 

Firma Bilgisi: Avrasyaİnt