Sektör 2016'dan çok şey bekliyor

Koç Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı H. Cent Koç 2016 yılında konut sektöründeki tüm emtiaların yüzde 20 ekstra gelir getireceği tahmininde bulundu

Sektör 2016'dan çok şey bekliyor

"2016 yılına ilişkin tahminlerde bulunan Koç Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı H. Cenk Koç, sektörde fiyatların, tüm emtiaların üzerinde yüzde 20'lik gelir getireceği tahmininde bulundu. Türkiye'deki terör ve Suriye gibi Ortadoğu çıkmazının yaza kadar çözümlenmesi ile birlikte alım gücünün yaz ayları itibarıyla artarak devam edeceğini vurgulayan Koç:  "Alım gücünün ülkemizdeki terör ve Suriye’deki ortadoğu politikalarının yaza girmeden netleşmesiyle yaz ayları itibariyle artarak devam edeceğini tahmin ediyorum. Bu günler gayrimenkul alımı için en uygun zaman olacak..." dedi.

Arap sermayesi Türkiye'ye akıyor
Açıklamasında Türkiye'ye önemli bir göç ve Arap sermayesi akışının yaşandığını, bu durumun da yabancı yatırımcı için gayrimenkul yatırımının en güvenilir adres olduğunu gösterdiğini vurgulayan Koç, Türkiye'nin Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına yakışır bir ekonomik büyüme gücü yakaladığını söyledi. Koç:

"Koç Yapı A.Ş. olarak GYO hedefimizle, finansal yapımızdaki global partner banka ortaklarımızla yabancı sermayeye mal satmakla birlikte, tahvil ihraç ederek, yatırım sermayelerini şirketimize çekmeyi, kısa vade de değil, orta ve uzun vadede güvenilir, açık, şeffaf yapımızla büyümeyi ön görüyorum.” dedi.

Sektör 2016'dan çok şey bekliyor

Koç Yapı sermaye taahhüdünü 20 milyon TL'ye yükseltti
Diğer taraftan gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşme yolundaki girişimlere başlayan Koç Yapı A.Ş. ödenmiy sermaye taahhüdünü 20.000.000 TL'ye yükselttiğini açıkladı. Konuyla ilgili olarak Yapı Kredi Bankası başta olmak üzere bankalar nezdinden sağlanan iş ortaklığı ile firma, teminat limitlerini de 100.000.000 TL'ye çıkardı. Koç Yapı A.Ş. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'ndeki üyeliği ile de sektörün önemli aktörleri arasındaki yerini almayı hedefliyor. 

 

Firma Bilgisi: Koç Yapı