Sektör büyümeye devam edecek

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarına ilişkin bir açıklama yapan Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, seçimin ilk turda sonuçlanması ekonomi açısından çok önemli olduğunu söyledi

Sektör büyümeye devam edecek

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarına ilişkin bir açıklama yapan Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, seçimin ilk turda sonuçlanması ekonomi açısından çok önemli olduğunu çıkan sonuçla birlikte ekonominin ve inşaat sektörünün büyümeye devam etmesini beklediğini söyledi.

Halkın oyunu istikrardan yana kullandığına işaret eden Kılıç, 'Cumhurbaşkanlığı seçiminden çıkan sonuç hem ekonomiyi hem de gayrimenkul sektörünü büyütecektir. Aralık ayından bu yana ertelenen talep alıma dönüşecektir” dedi. Cumhurbaşkanlığı seçiminin daha ilk turdan sonuçlanmasının Türkiye açısından olumlu sonuçlar doğurmasını beklediklerini belirten Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:

'Türk halkı dün ilk defa sandığa giderek Cumhurbaşkanını seçti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanı kutluyor, sonuçların ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Seçimin ilk turda sonuçlanmasının çok büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Türk halkı sandığa giderken öncelikli olarak ekonomik istikrarı düşündü ve oyunu istikrardan yana kullandı.'

Yabancı yatırımcılar açısından da yaşanan gelişmelerin olumlu olduğuna dikkat çeken Kılıç, Yakın bölgemizde yaşanan karışıklıklara rağmen Türkiye’de istikrarın bir kez daha tasdiklenmesi, halkın liderinin arkasında olması o bölgelerdeki yatırımcıları Türkiye’ye çekecektir. Seçimlerin hemen sonrasında birkaç hafta içerisinde ekonomideki bu hareketlilik ciddi anlamda hissedilecektir, Ortadoğu ve Körfes bölgesinden gelecek ciddi yatırımlar kendini gösterecektir’’ dedi.

Piyasalar hareketlenecek
Kılıç, geçtiğimiz Aralık ayından bu yana başta gayrimenkul sektörü olmak üzere birçok sektörde taleplerin ertelendiğini ancak yaşanan gelişmelerle ortaya çıkan ılımlı havanın talebi artırmasını, piyasaları hareketlendirmesini beklediklerini de vurguluyor.

Özelikle konut sektöründe talebin alıma dönüşmesini beklediğini belirten Kılıç, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde çıkan tablo ile istikrarın korunması piyasalara olumlu yansıyacaktır. Sayın Erdoğan’ın ilk turda seçilmesi iç piyasayı pozitif yönde etkileyecektir. Önümüzdeki dönemde gayrimenkul sektöründe ciddi bir sıçrama yaşanacak ve faizlerin düşme eğilimi devam edecektir” diye konuştu.