İran gayrimenkul yatırımcılarını bekliyor

BM ambargosunun kaldırılmasıyla birlikte dünya pazarına adaptasyonu gündeme gelen İran, 19-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında dünya gayrimenkul sektörünün katılımıyla dev bir fuara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

İran gayrimenkul yatırımcılarını bekliyor

Türkiye gayrimenkul sektörü, Birleşmiş Milletler ambargosunun kaldırılmasının ardından dünya ekonomilerine entegrasyonu gündeme gelen İran'daki yatırım olanaklarını değerlendirmek için İran-Tebriz'de gerçekleştirilecek olan IREXPO Fuarı'nı beklemeye başladı. İran'ın Tebriz kentinde 19-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuara dünyanın dört bir yanından katılımcıların iştirak etmesi bekleniyor. 

IREXPO Fuarı 19-21 Mayıs 2016'da
İran'da gerçekleştirilecek olan fuar, Türkiye açısından özel bir değer içeriyor. Zira, Türkiye, gelirlerinin yaklaşık yüzde 40'lık kısmını konut yatırımına ayıran İranlıların en çok ilgi gösterdiği ikinci ülke konumunda bulunuyor. Özellikle İstanbul'a büyük ilgi gösteren İranlı yatırımcı ayrıca Akdeniz ve Ege sahillerine de önemli yatırım planları geliştiriyor.

Dizi kültürü ve dev turizm potansiyeli
Türkiye televizyonlarından yayınlanan dizileri yakından takip eden ve bu vesileyle günümüz kent kültürü hakkında da önemli bilgiler edinen İranlıların turistik faaliyetleri ise önemli bir değer oluşturuyor. İran'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı her yıl 1.5 milyon kişiyi bulabiliyor. 

Dünyanın 9 farklı ülkesinde 30'un üzerinde uluslararası fuar gerçekleştiren Elanexpo'nun organizasyonu ile düzenlenecek olan IREXPO, 19-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında İran'ın Tebriz kentinde gerçekleştirilecek.