Sektör temsilcileri 'bina yenileme' konferansında buluşuyor

AKG Gazbeton, 'Kentsel Dönüşüm Sürecinde Bina Yenileme' konferansında sektör temsilcilerini bir araya getiriyor. Etkinlik 11 Eylül'de Yapı Endüstri Merkezi Binası'nda gerçekleşecek

Sektör temsilcileri 'bina yenileme' konferansında buluşuyor

AKG Gazbeton, 'Kentsel Dönüşüm Sürecinde Bina Yenileme' konferansında sektör temsilcilerini bir araya getiriyor. Etkinlik 11 Eylül'de Yapı Endüstri Merkezi Binası'nda gerçekleşecek.

AKG Gazbeton’un ev sahipliğinde, İstanbul’da Polat Tower’da yer alan Yapı Endüstri Merkezi’ndeki konferans, 11 Eylül Perşembe günü AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman'ın moderatörlüğünde gerçekleştiriliyor. Konferansta İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, İki Design Group Kurucu Ortağı Murat Kader ve İTÜ Mimarlık Fakültesi Yapı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihal Arıoğlu konuşmacı olarak yer alıyor.

Murat Kader konuşacak
Konuşmacılardan Murat Kader’in ortağı olduğu İki Design Group son olarak dünyanın en prestijli fuarları arasında gösterilen MIPIM kapsamında verilen, 2014 Yılı MIPIM Ödülleri’nde İstanbul’daki Spine Tower projesiyle Türkiye'nin En İyi Projesi ödülünü kazandı. Emaar Square, Vadi İstanbul gibi İstanbul’un en büyük projelerine imza atan İki Design Group’un, aralarında En İyi Otel Mimarisi dalında Uluslararası Gayrimenkul Ödülü’nün yer aldığı pekçok global ve yerel ödüle sahip.

Ödüllü mimar Jamie Fobert
Konferansta Dünya’da, özellikle de Avrupa’da bina yenileme çalışmaları ile tanınan İngiliz mimar Jamie Fobert de konuşmacı olarak yer alıyor. İngiliz Kültür Mirası “Tarihi Çevrede En İyi Bina” ve RIBA Londra 2014 Ödülü’ne de layık görülen Fobert, retrofitting üzerine “Doku ve Biçim” başlıklı bir sunum yapacak. Anlatımlarını Londra’nın tarihi dokusu içerisinde yer alan ve kültür projelerinden örneklerle zenginleştirecek Fobert, çağdaş mimarlık konusunu dinleyicileri ile paylaşacak.