Sektörde alarm yok!

Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, konut sektöründe alarm verici bir durumun olmadığını söyledi

Sektörde alarm yok!

25 Haziran 2014/Emlakwebtv
Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, geçen hafta Türkiye konut sektörüne 'balon' açıklamalarıyla dikkat çeken Nobel ödüllü ekonomist Prof. Robert Shiller'in konuşmasına atfen: "Shiller, Türk konut sektöründe çok hızlı bir fiyat artışı olduğunu ancak alarm verici durumda olmadığını söyledi. Bu analizlerin emlak ve ekonomi piyasası için olumlu olduğunu düşünüyorum” dedi. 

Robert Shiller’in sözlerinin, konut sahibi olmak ya da emlak sektöründe yerini almak isteyenlerin soru işaretlerine son noktayı koyduğunu” belirten  Keten, gayrimenkul sektöründe alışveriş trafiğinin hiçbir zaman bitmeyeceğini vurguladı. Keten: "İnsanlar, yaşayacakları alanlarını/evlerini ve ofislerini değiştirmek, yenilemek, başka bir semte taşınmak, evlenmek, kendi işini kurmak gibi pek çok nedenle sürekli hareket oluşturuyorlar. " ifadesini kullandı.

Karlılığı kanıtlanmış yatırım
Keten, diğer yatırım araçlarına kıyasla gayrimenkulün karlılığını kanıtlamış bir yatırım olduğuna dikkat çekerek: "Borsada, dövizde veya faizde aradığını bulamayanlar daima gayrimenkule yönelirler. Kısaca yatırımcı açısından gayrimenkulün modası asla geçmez.” dedi.

Haliç'te son 30 daire
“Gelecek kuşaklara doğal ve yaşanılası alanlar yaratmak” sloganıyla yola çıkan Keten İnşaat'ın Eyüp'te hayata geçirdiği Haliç Projesi'nde son 30 konutun satışına devam ediliyor. Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, proje bina altyapısı ile ilgili oluşabilecek herhangi bir sorun karşısında 20 yıl garanti verdiklerini belirterek: "Müşterilerimiz isteklerini anlatacak,  bizler de gerçekleştireceğiz” dedi.

2 bin 250 metrekare arsa alanı üzerinde, 6 katlı, 2 blokta, 72 konut ve ticari birimlerden meydana geliyor. Yaklaşık 4 ay sonra teslim edilmesi hedeflenen proje alanı, 108 metrekare olan 2+1’ler ve 150 metrekare olan 3+1’lerden oluşuyor. Keten İnşaat, yıllardır kişiye özel uyguladığı ücretsiz mimari danışmanlık hizmetini “Keten Haliç Projesi”nde de devam ettiriyor.