Sektörden Başbakan'a: İş yeri desteğinin kapsamına ofisler de girmeli

Gayrimenkul sektörü, Başbakan Binali Yıldırım'ın iş yeri satın almak isteyen esnafa 500 bin TL'lik kredi alınacağı yönündeki açıklamalarının ofis satın almak isteyen vatandaşları da kapsayacak şekilde genişletilmesi önerisi ile karşıladı

Sektörden Başbakan'a: İş yeri desteğinin kapsamına ofisler de girmeli

Başbakan Binali Yıldırım'ın esnafa destek programı hakkında yaptığı açıklamalara gayrimenkul sektöründen şartlı destek geldi. İş yeri satın almak isteyen esnafa yönelik olarak geliştirilen destek programının ekonomi açısından yararlı olduğuna dikkat çeken sektör temsilcileri, benzer bir desteğin ofis almayı planlayan yatırımcılara da tanınmasını istedi. 

Başbakan Binalı Yıldırım'dan iş yeri almak isteyenlere destek

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan ve iş yeri satın almak isteyen vatandaşlara kredi desteği programı ile ilgili açıklamaları "gayrimenkul sektörü" temsilcilerinden şartlı destek gördü. Başbakan Binali Yıldırım'ın esnafa yönelik olarak tanınacak destek programının kapsamının genişletilmesini isteyen sektör temsilcileri, uygulamanın ofis almak isteyen yatırımcılara da tanınmasını istedi. Yıldırım Grup İcra Kurlu Başkanı Zafer Yıldırım, esnaf ve sanatkarların kullanacağı işletme kredisi sınırının 150 bin TL'den 200 bin TL'ye çıkarılması ve bu iş grubunun taşıt satın almak istemeleri halinde uzun vadeli kredi kullanma olanağına kavuştuğunu hatirlatarak: "Bu kredilerin faizi de piyasadan düşük olacak" bilgisini verdi.

Hükümet desteğinin kapsamı genişledilmeli

Başbakan Binali Yıldırım'ın iş yeri satın almak isteyen esnafa 500 bin TL'lik kredi müjdesi verdiğini hatırlatan Zafer Yıldırım, bu gelişmeyi sevindirici olarak niteleyerek: "“Bunun etkisi olumlu anlamda olacak. Esnaf ve sanatkârlarımız çok uygun faizle bu imkânlardan yararlanabilecek."  dedi. Zafer Yıldırım, atılan bu olumlu adımların devamlılık sağlaması açısından ek önlemlere ihtiyaç duyduğunu dile getirerek: " Yapılan bu güzel gelişmelerin devamlılık sağlaması açısından bir başka alt yapının daha hazırlanması gerektiği görüşündeyim. Bu konuya ek olarak, hiç ofis sahibi olmayan vatandaşlarımızın da bu destekleme kapsamından yararlanması gerekiyor. Nasıl konut alımlarında paketler düzenleniyor ve ayrıcalıklar sağlanıyorsa; ticari alımlarda da aynı kolaylık sağlanması gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

 

Sektörden Başbakan'a: İş yeri desteğinin kapsamına ofisler de girmeli

 

Türkiye ekonomisi için olumlu adım

Destek kapsamının genişletilmesi ile birlikte hem ticaretin canlanmasında hem de ülke ekonomisine katkı sunulmasında önemli bir niteliği taşıdığını da vurgulayan Zafer Yıldırım, “Bu genişleme dâhiline, Ticaret Odaları, Mimarlık Odaları, Sanayi Odaları gibi ekonomide belirleyici olan STK’larda dâhil edilebilir. Hiç ofis sahibi olmamış ve yatırımlarına bu yönde kullanmak isteyen vatandaşlarımız için güzel bir alt yapı olacaktır. Bu genişletilen durumun standardı arttıracağını düşünüyoruz. Türkiye ekonomisini daha iyi yerlere getirmek için bu çok önemli. Kredide mutlaka kolaylık sağlanmalı.” şeklinde konuştu

Yıldırım Kule'de zaman yönetimi fırsatı

Firmanın Başkent'in merkezi Konya yolu üzerinde inşa ettiği Yıldırım Kule'nin eşsiz orman ve kent manzarası ile yatırımcının karşısına çıktığına da dikkat çeken: "Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım “Yıldırım Kule, ana yolların ve merkezi iş aksının hemen üzerinde, yoğun trafik karmaşasına takılmadan kolayca ulaşabileceğiniz çok kıymetli bir noktada bulunuyor. Bakanlıklara, devlet kurumlarına, iş merkezi ve otellere, alış veriş merkezlerine ulaşım kısa süre içerisinde gerçekleşirken,’’ zaman yönetimi’’ konusunda da fark yaratıyor." dedi. 

Firma Bilgisi: Yıldırım Yapı Grubu
Proje Bilgisi: Yıldırım Kule