Sektörden devlet katkısına destek

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, 26 Ağustos'ta başlayacak "Konuta Devlet Katkısı" sistemini desteklediklerini açıkladı.

Sektörden devlet katkısına destek

İlk kez konut satın alacaklara devletin 15 bin TL'ye kadar destek sunmasını öngören kanun 26 Ağustos'ta uygulamaya alınacak. İnşaat sektörünün önde gelen temsilcilerinin destek sunduğu tasarı açılacak konut hesabındaki 75 bin TL'lik birikime 15 bin TL düzeyinde bir katsı sağlayacak.

Sektöre yeni bir ivme kazandıracak
Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt: "26 Ağustos'ta devreye girecek olan devlet katkısı uygulamasının, inşaat sektörüne yeni bir ivme kazandırmasını bekliyoruz. Sisteme göre bankada konut hesabı açarak 75 bin lira biriktirenlere devlet de 15 bin lira katkı sağlayacak" dedi.

İlk kez ev sahibi olanlara büyük destek
Sistem ile birlikte ilk kez ev sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsat doğmuş olacağına da dikkat çeken Özyurt:

"Tabii bu durum gayrimenkul sektörüne de büyük bir hareketlilik getirecek. İlk kez ev sahibi olmak isteyenler devlet desteği ile daha kolay konut sahibi olabilecek. Son dönemde herkesin ev sahibi olabilmesi için hükümet yetkilileri yoğun çaba gösteriyor. Gayrimenkul sektörünün canlanması adına atılan bu adımların bir süre sonra meyvelerini vermesini bekliyoruz. " ifadelerini kullandı.