Sektörden seçim yorumu: İstikrar isteği kazandı

1 Kasım seçim sonuçlarını yorumlayan inşaat sektörünün önde gelen isimleri "istikrar" vurgusu yaptı.

Sektörden seçim yorumu: İstikrar isteği kazandı

7 Haziran seçimleri sonrasında hükümetin kurulamaması ve ekonomik tablolardaki kötüleşmenin ardından gözünü 1 Kasım seçimlerine diken inşaat sektörü, sonuçların "istikrar" arzusuyla biçimlendiği görüşünde birleşti.

Seçim sonuçları piyasaya olumlu yansıyacak
1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, seçim sonucunu istikrar beklentisinin belirlediğini söyledi. Dündar, son bir kaç ayda, seçim atmosferi nedeniyle dövizlerin yükseldiğini, maliyetlerde ciddi artışlar gözlemlendiğini ve yatırımların ertelendiğini belirterek: "Ancak dünkü sonuçlar istikrarı destekledi. Bu durum piyasaya olumlu yansıyacaktır” dedi.

Sektörden seçim yorumu: İstikrar isteği kazandı

Milletin oyunu istikrardan yana kullandığını ve siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasıyla birlikte ekonomik istikrarın yeniden sağlanacağını belirten Dündar:

"Türkiye büyük bir demokrasi sınavını daha başarıyla geçti. Bundan böyle vatandaşın karar verme süreci hızlanacak. “Şimdi herkes kaldığı yerden devam edecek. Gayrimenkul sektöründe hem yatırımlar hem de satışlar artacak..." şeklinde konuştu. 

Dumankaya'dan barış ve istikrar yorumu
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya da, ekonomik istikrarın sürmesinin en büyük beklentileri olduğunu belirterek, toplumun, ülkenin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne sahip çıkma yönünde güçlü bir irade ortaya koyduğunu söyledi. Dumankaya:

"Bir an önce seçim süreci geride bırakılmalı, hükümet görevine başlamalıdır..." şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: 216 Yapı