Sektörden siyasete: "Hükümet acilen kurulmalı"

1 Kasım seçimlerinin ardından sektör temsilcileri acilen "seçim ortamından" uzaklaşılması ve hükümetin kurulması çağrısı yaptı.

Sektörden siyasete:

1 Kasım seçimlerinin ardından sektör temsilcilerinden acil hükümet çağrısı geliyor. 2014 yılından bu yana ülkenin seçim atmosferini yaşadığını belirten Royal Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Çehreli, 1 Kasım sonrasında toplumun tercihini yaptığını belirterek "belirsizliğin" ortadan kalktığını söyledi. 

Ertelenen talep alıma dönecek

 

Sektörden siyasete:

 

Seçim sonuçlarının ardından ertelenen talebin alıma döneceğini vurgulayan Çehreli, satışların artacağı ve piyasaların canlanacağı yorumunda bulundu. Çehreli:

"Seçim döneminde söylenen olumsuz söylemler geride kalmalı. Türk halkı tecihini yaptı. Belirsizlik ortadan kalktı. Bir an önce hükümet kurulmalı. İbre yeniden siyasetten ekonomiye dönmeli..." ifadelerini kullandı. 

Türkiye "güvenli liman" özelliğini sürdürecek

Sektörden siyasete:

 

1 Kasım seçimlerinde, seçmeninyarısının tek bir partiye oy verdiğini, bu durumun da yerli ve yabancı yatırımcıyı harekete geçirecek bir sonucun ortaya çıktığını vurgulayan Artaş Grubu ve Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya:

"Türkiye’nin önünü gerek ekonomik, gerekse stratejik atılımlar anlamında gayet açık görüyoruz. Bu seçimin tüm milletimiz adına hayırlı olmasını dilerim." dedi. 

İstikrarla birlikte yatırımlar devam edecek
Tek parti iktidarının sektör açısından yararla olacağına inandıklarını söyleyen İhlas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Celep de, seçmenlerden yarısının tek parti iktidarından yapa oy kullanmasının önemine dikkat çekti. Celep 1 Kasım sonrasında siyasi ve ekonomik istikrarın hakim olacağını vurgulayarak:

"Türkiye’nin 2023 vizyonu kapsamında üzerimize düşecek her görevi de İhlas Yapı olarak yerine getirmeye hazırız. " ifadelerini kullandı. 

Yabancı yatırımcının önü açıldı

 

Sektörden siyasete:

 

Irmak Group Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgül de, önümüzdeki dönemin Türkiye adına istikrarın önünün açıldığı bir dönem olacağını vurgulayarak: 

"Biz eminiz ki; Türkiye’nin ekonomik parametreleri istikrarlı çizgisini koruyarak yükselme trendine devam edecek. Önümüzdeki yeni dönem Türkiye adına istikrarın dönemi olacaktır. Ekonomik anlamda da inşaat sektörünün gelişimi anlamında da bu dönemi son derece verimli geçireceğimizi düşünüyoruz." dedi.