Sektörün beklentisi yükseliyor

GYODER ve Emlak Konut'un indirimli kampanyalarının ardından bankaların faiz indirim kararı sektörün 2016 yılına ilişkin rekor satış umudunu artırdı.

Sektörün beklentisi yükseliyor

GYODER ve Emlak Konut gibi sektörün öncü kuruluşlarının başlattığı indirimli kampanyaların ardından bankaların konut kredisi faizlerini yüzde 1'in altına çekme hamlesi sektörde memnuniyetle karşılandı. Sektör profesyonelleri 2016 yılında rekor satış beklentisinin yükseldiğini vurguladı. 

Özkök: Sektör bu hamlelerden olumlu biçimde etkilenecek
Konuyla ilgil bir değerlendirme yapan Mar YApı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, GYODER öncülüğünde başlatılan kampanyanın ardından bankaların konut kredisi faizlerini düşürme hamlesinin sektörü olumlu biçimde etkileyeceğini belirterek:

"Biz bu olumlu havayı kampanya başladığından bu yana gözlüyoruz. Mesajlar, mailler, telefonlarla vatandaşlar bilgi alıyor ve bu tarihi fırsatı elbette değerlendirmek istiyorlar. Şimdi bankaların konut faizlerini indirmesiyle birlikte daha da hareketli günlerin bizi beklediğini söyleyebilirim." dedi. 

Mar Yapı'dan ekstra indirim
Mar Yapı olarak yürütülmekte olan kampanyaları daha da ileriye götürerek ekstra indirim yaptıklarına da dikkat çeken Özkök:

"Güneşli Basın Ekspres Yolu’nda G-Yoo Inspired by Strack ve Bayramoğlu’nun öncü projesi G-Marin Managed by Divan’da ekstra yüzde 5 destek indirimi sunuyoruz. Ayrıca, G-Marin Managed by Divan’da konut sahiplerinin ilk yıl aidatlarını da biz ödüyoruz. Tüm gayrimenkul alıcılarını bu tarihi fırsattan yararlanmaya davet ediyoruz" dedi. 

Firma Bilgisi: Mar Yapı