Sektörün dev buluşması için geri sayım

Türkiye inşaat ve emlak sektörünü uluslararası yatırımcı ile bir araya getirecek 2. CNR Emlak Zirvesi ve CNR Emlak Fuarı 23 Kasım'da başlıyor

Sektörün dev buluşması için geri sayım

Türkiye gayrimenkul ve emlak sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen CNR Emlak Fuarı ve 2. CNR Emlak Zirvesi için geri sayım başladı. Sektör bileşenlerini uluslararası yatırımcı ile buluşturacak dev etkinlik 23 Kasım tarihinde başlayacak. CNR Emlak Fuarı'na 50, "Şimdi Türkiye'ye Yatırım Zamanı" başlığı ile gerçekleştirilen Emlak Zirvesi'ne ise 25 ülkeden yatırımcı bekleniyor. 

Uluslararası yatırımcılar Türkiye emlak sektörü ile buluşuyor

CNR Holding şirketlerinden İstanbul Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından da desteklenen CNR İstanbul Emlak Zirvesi ve Fuar etkinliği 23 Kasım tarihinde başlayacak ve 26 Kasım'da sona gerecek. Etkinliğe Remax Portugal, TIMC, Casablanca Mediaçao Imobiliaria, Amerıca Eb5 Vısa Llc’nin de aralarında bulunduğu uluslararası yatırımcıların katılacağı açıklandı. CNR Emlak Fuarı kapsamında proje sahipleri ile yatırımcılar bir araya gelirken CNR İstanbul Emlak Zirvesi etkinliğinde de sektörün yatırım ve finansman konuları masaya yatırılacak. Zirve, proje ve projelerin yer aldığı coğrafyaların tanıtımına tanıklık edecek. 

Açılışa önemli isimler katılacak

CNR Emlak Fuarı ve CNR Emlak Zirvesi'nin 23 Kasım tarihli açılışı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapılacak. Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın da hazır bulunacağı açılışa, sektörün çatı kuruluşları ve önemli firmaların temsilcileri de katılacak. Katılım beklenen kuruluşlar ve isimlerden bazıları şöyle:

- Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün,
- İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım
- Konutder Başkanı Altan Elmas,
- Türkiye Varlık Fonu Başkanı Himmet Karadağ, 
-Yunan-Türk Ticaret Odası Başkanı Panagiotis Koutsıkos
- Ukrayna Altyapı Bakanlığı Proje Müdürü Taras Boıchuk

Yeşil binanın öncüsü Yudelson ana konuşmacı olacak

Etkinliğe katılacak bir diğer önemli isim de uluslararası platformad Yeşilin Babası olarak tanımlanan Jerry Yudelson olacak. Yeşil binalar üzerin 14 kitap yazan ve 100'ün üzerinde konferansa ana konuşmacı olarak katılan Yudelson, 25 yıllık tecrübesi ve binlerce inşaat profesyonelinin eğitiminde oynadığı rol ile tanınıyor. Yudelson CNR Emlak Zirvesi kapsamında, "Sürdürülebilir Şehirciliğin Geleceği" başlıklı sunumunda daha yeşil bir dünya yaratmanın ve teknoloji trendlerinin sürdürülebilir şehirciliğe aktarımı konusundaki deneyimlerini aktarırken, önümüzdeki 10 yıllık dönemde sürdürülebilir kentlerin yaratılmasında yapılması gerekenlere dikkat çekecek. Yudelson'un sivil toplum kuruluşları ve hükümetlere de doğru politikalar için önerilerde bulunması bekleniyor. 

Yatırımcılar ve dev projeler aynı zatı altında

CNR Expo Yeşilköy'de gerçekleştirilecek etkinliklere bu yıl 25 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor. Rusya, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Katar gibi çok sayıda ülkeden yatırımcıların katılımının beklendiği fuarda, bu senenin yeni pazarları Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, Pakistan, Afganistan, Cezayir ve Fas da görücüye çıkacak. Etkinliğe Türkiye'nin en önemli projeleri ve yaratıcılarının katılımı bekleniyor.