Sektörün gözü Erbil Gayrimenkul Fuarı'nda

Türkiye gayrimenkul sektörü, en yüksek konut alımı yapan Iraklı yatırımcılarla buluşmak üzere Erbil'e gidiyor. Erbil Gayrimenkul Fuarı, 2-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Sektörün gözü Erbil Gayrimenkul Fuarı'nda

Irak Erbil’de, ülkenin tek Gayrimenkul, Emlak ve Yatırım fuarı olan 2. E.R.E.F.(Erbil Real Estate Fair) 02-03 Kasım 2016 tarihleri arasında, Time Expo ve ARI Fuarcılık işbirliği ile 2. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.
 
27 ülkeden 17 bin ziyaretçi
İlk yılında, 27 ülkeden 17.000 ziyaretçi ve 6 ülkeden 54 katılımcı firmaya ulaşan fuara, Türkiye’den Ağaoğlu, Akasya Vadisi,  Albara Türk, Demir İnşaat, EgeYapı Group, Enyap İnşaat, Elite İnşaat,  Feryapı Development, Nurol Reit ve Proje Beyaz gibi sektörün lider firmaları katılım göstermiştir.
 
Iraklı yatırımcı Türkiye'yi kolluyor
Mütekabiliyet yasasının çıkması ile ve 1. EREF (2013) fuarının da katkısıyla 2015 ve 2016 yılının ilk 4 ayında TÜİK istatistiklerine göre en çok konut satışı  2271 adet ile IRAK vatandaşlarına yapılmıştı. Iraklılar için Türkiye’de konut sahibi olmak, yatırımın yanı sıra oturum izni açısından da büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan uzmanlar Türkiye'nin Iraklı yatırımcılar için, olası durumlarda sığınabilecekleri en güvenli liman olarak görüldüğünün de altını çiziyor.
 
Kolay ulaşım olanağıyla Erbil Divan Hotel
Iraklıların Türkiye’deki konut talepleri dikkate alınarak hazırlanan 2.EREF fuarı, katılımcıların kendilerini ve projelerini rahat bir şekilde ifade edebilmeleri, potansiyel müşterileriyle güvenlik kaygısı olmayan bir ortamda görüşebilmelerinin sağlanabilmesi adına, şehirdeki en uygun lokasyon olan ve havaalanına sadece 8dk mesafede bulunan ERBİL DİVAN HOTEL’de gerçekleştirilecek. EREF 2013 fuarının tüm ziyaretçilerinin, Erbil eşrafının ve bölgenin önemli insanlarının VIP davetiye ile davet edileceği fuarın bir satış organizasyonuna dönüşmesi hedefleniyor