Sektörün Papa ve Putin beklentisi

ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, Papa Fransuva ve Vladimir Putin ziyaretlerinin, gayrimenkul sektörünü hareketlendireceğini söyledi

Sektörün Papa ve Putin beklentisi

ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, Papa Fransuva'nın Vladimir Putin ziyaretlerinin, gayrimenkul sektörünü hareketlendireceğini söyledi.

Papa'nın ve Putin'in ziyaretleri sonrasında gayrimenkul sektörünün de beklenti içine girdiğini ifade eden ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan; "Yabancıya satışlar 2015 yılında da önemini korumaya devam edecek. Türkiye 2015 yılında da yabancı yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam edecek, Körfez ülkelerinin dışında Rusya ve Avrupa ülkelerinden de Türkiye'ye talep olacağını düşünüyoruz." dedi.

ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan

Yabancıya konut satışında artış hedefi
Yabancıya konut satışının carı açığın kapanmasına yardımcı olduğunu ve ülkeye doğrudan döviz girişi ile ekonomi için büyük faydalar sağladığını vurgulayan Baygan, özellikle Güney illerin yabancılar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirtti.

Konut sektörü yabancıların radarı altında
TÜİK'in Ekim ayına ilişkin konut satış istatistiklerini de değerlendiren Baygan: 'Türk gayrimenkul sektörünün yabancıların radarında olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle mütekabiliyet yasasının çıkmasından sonra yabancıların hızlanan gayrimenkul alımları, her geçen yıl artıyor. Bunda, Türk inşaat firmalarının yurt dışındaki önemli fuarlara katılımının yanı sıra yabancı önemli devlet adamlarının ülkemizi ziyaretleri ve ziyaretler sonucunda oluşan sıcak ilişkiler de bu artışın artmasına neden oluyor.' şeklinde konuştu.