Selçuklu Vadi projesine Tago Architects imzası

Tago Architects tarafından tasarlanan Selçuklu Vadi, heykelsi formu, dinamik kütle ve cephe organizasyonuyla bulunduğu konuma farklı perspektifler sunuyor

Selçuklu Vadi projesine Tago Architects imzası

Etrafındaki yeni hareketlenen yatırım alanlarına öncü olacak nitelikteki Selçuklu Vadi, Sancaktepe’de çevre yolu ve TEM otoyolu bağlantılarına çok yakın bir noktada konumlanması, yakın bir zamanda hemen önünden geçecek olan metro bağlantısı dolayısıyla kullanıcılarına ulaşılabilir bir yaşama alanı sunuyor.

Selçuklu Vadi projesinin tasarım kararları alınırken çevresindeki yollardan, özellikle TEM otoyolundan algısı çok önemsenmiş. Projede, binaların birbirleri ile kurduğu ilişki en iyi şekilde organize edilerek, hem plan düzleminde hem de düşeyde komşuluk ilişkilerinin güçlenmesi amaçlanmış. Yatayda görsel bir süreklilik sağlanarak güçlü kütle hareketleri ile heykelsi bir form yakalanmış. 

Selçuklu Vadi projesine Tago Architects imzası

Selçuklu Vadi projesinin peyzaj tasarımı, ara yol kotunun seviyesi baz alınarak, proje alanı içine taşınmasıyla şekillendirilmiş. Böylelikle ana yolla proje alanı arasında kot farkı oluşturularak ofis ve depo alanları, konut alanını yoldan ayıracak bir şekilde bu kot farkı içinde çözülmüş. Ofis ve depo alanları anayoldan içeriye çekilerek otopark ve mal kabul alanı yaratılmış.

Sosyal yaşam ve konforu bir arada sunan Selçuklu Vadi projesinde, farklı metrekarelerde pek çok daire tipi, dairelere ait depo ve otopark alanları, kapalı ve açık sosyal alanlar ve kapalı spor salonu bulunuyor. 110 bin metrekare inşaat alanına sahip olan proje 8 bloktan oluşuyor. Selçuklu Vadi'de yaşamın 2017 yılında başlaması planlanıyor. 

 

Proje Bilgisi: Selçuklu Vadi