Selimiye Camii ve çevresi trafiğe kapatılıyor

Edirne'de yer alan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Selimiye Camisi'nin çevresinde çevre ve peyzaj düzenlemesi başlıyor

Selimiye Camii ve çevresi trafiğe kapatılıyor

Edirne'de yer alan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Selimiye Camisi'nin çevresinde çevre ve peyzaj düzenlemesi başlıyor. 

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Selimiye Camii çevresinin, çevre ve peyzaj düzenlemesi sonrasında trafiğe kapatılacağını açıkladı. Kültür Varlıkları Koruma Kurulundan onay beklediklerini söyleyen Gürkan, alınacak onayın ardından Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesine başlayacaklarını ifade etti. 

Selimiye Camii ve çevresi trafiğe kapatılıyor

Proje sonunda alan trafiğe kapatılacak

Proje ile cami çevresinin güzelleşeceğinin altını çizen Başkan Gürkan, ''Bununla ilgili avam projemiz daha önce Kültür Varlıkları Koruma Kurulu'nda onaylanmıştı. Uygulama projesinin de onaylanması gerekiyor. Bitirdik onu. Kurulun toplanmasını bekliyoruz. Orası onaylandıktan sonra hemen projenin uygulamasına başlayacağız. Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi sonunda alan trafiğe kapatılacak. Alana gelen ziyaretçilerin ulaşımı düzenlenecek'' dedi.